A A A
drukuj

Vivus znów pożycza za darmo na Święta!

Data publikacji: 2020.12.14 godz. 16:46
OCENA
3.3/5

Vivus od dawna jest liderem pod względem oferty darmowych pożyczek. W czasach pandemii stało się to szczególnie widoczne.

Fot: Pożyczka na święta

Rozwój epidemii koronawirusa w Polsce był szokiem dla pożyczkodawców. Właśnie dlatego już w marcu 2020 r. zaczęli oni wprowadzać pewne rozwiązania ograniczające ryzyko pożyczania środków. Decyzja rządu o rocznym obniżeniu limitu kosztów pozaodsetkowych przyspieszyła działania wielu firm skutkujące spadkiem liczby nowych pożyczek. Widoczna stała się również masowa rezygnacja pożyczkodawców z krótkich okresów spłaty (do 30 dni) oraz darmowych chwilówek. Firma Vivus była jedną z bardzo nielicznych, które mimo wszystko nadal pożyczały pieniądze za darmo swoim nowym klientom. Obecnie Vivus wrócił już do wysokiego limitu wartości pierwszej i bezpłatnej pożyczki. Jego przewaga nad konkurentami stała się większa niż przed epidemią oraz kryzysem gospodarczym. 

Darmowa pożyczka na 3 000 zł wygląda bardzo okazale
W pewnym momencie Vivus przestał licytować się z konkurentami na wysokość darmowych pożyczek. Warto pamiętać, że w czasach „przedkryzysowych” można było znaleźć bezpłatne chwilówki na kwoty nawet 5 000 zł - 6 000 zł. Teraz na pewno nie wyszukamy już takich ofert. Dlatego 3-tysięczny limit bezpłatnej pożyczki od Vivusa jest o wiele bardziej atrakcyjny niż przed kryzysem. W tym kontekście warto wspomnieć, że konkurencyjne firmy obecnie pożyczają za darmo nie więcej niż 1 500 zł - 2 000 zł. Najpowszechniejsze są natomiast darmowe pożyczki w kwotach 500 zł - 600 zł. Co więcej, część firm, które za darmo pożyczały pieniądze w minionym roku, wciąż nie powróciła do tego rozwiązania.

O spłacie można będzie pomyśleć w lutym 2021 roku
Na tle konkurentów, bardzo dobrze prezentuje się również długość okresu spłaty darmowej pożyczki od Vivusa. Pożyczone pieniądze trzeba będzie oddać dopiero po 61 dniach. Tak długie odroczenie spłaty długu też stanowi rzadkość na rynku. Pozwoli ono dłużnikom na spokojne zgromadzenie potrzebnych pieniędzy już do Świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku. Co ważne, Vivus jako jedna z nielicznych firm deklaruje możliwość łatwego przedłużenia spłaty pierwszej pożyczki. Taka prolongata o 30 dni jest możliwa dwukrotnie i kosztuje stosunkowo niewiele (za każdym razem około 9% pożyczonej kwoty).

Pożyczanie bez zaświadczeń teraz jest już wyjątkiem
Dystans pod względem atrakcyjności oferty, jaki wytworzył się między Vivusem i konkurentami, dobrze widać również wtedy, gdy uwzględnimy kwestię weryfikacji klientów. Okazuje się bowiem, że Vivus jako jeden z ostatnich pożyczkodawców na rynku wypłaca pieniądze bez sprawdzania zaświadczeń o dochodach. Wielu konkurentów pod wpływem kryzysu niestety zrezygnowało z takiej opcji korzystnej dla klientów. Weź darmową pożyczkę w Vivusie do 3 000 zł »

 

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, www.vivus.com.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 16.11.2020 r. Koszt przedłużenia terminu spłaty pożyczki o 30 dni wynosi 9,08% kapitału pożyczki.

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »