A A A
drukuj

W którym banku Ukrainiec otworzy konto bez formalności?

Data publikacji: 2018.01.11 godz. 14:06
OCENA
5,0/5

Krajowe banki w coraz większym stopniu zwracają uwagę na klientów pochodzących ze wschodu. Dwie instytucje zaoferowały specjalne warunki otwierania kont dla obywateli Ukrainy…

Fot: Gdzie bez formalności Ukraińcy założą konto w Polsce?

Trudno dokładnie oszacować, ilu obywateli Ukrainy obecnie przebywa w Polsce. Obliczenia utrudnia między innymi okresowy charakter pracy wielu takich osób. Liczbę Ukraińców w Polsce można jednak ostrożnie szacować na ponad jeden milion. W większości są to relatywnie młode osoby, które traktują nasz kraj jako miejsce dobre do pracy i ewentualnego osiedlenia się na dłużej. Bardzo wielu ukraińskich pracowników przyjechało nad Wisłę z myślą o finansowym wsparciu rodziny, która pozostała w macierzystym kraju. Dwa polskie banki już przygotowały specjalną ofertę dla Ukraińców przesyłających część zarobionych środków za wschodnią granicę. Pozostałe instytucje z sektora bankowego, również zdradzają rosnące zainteresowanie nową i ciekawą grupą potencjalnych klientów.

Getin Bank przygotował ukraiński wariant swojego konta
Warto wiedzieć, że specjalną ofertę dla klientów pochodzących z Ukrainy, od pewnego czasu posiada już Getin Bank (sprawdź »). Wspomniana instytucja przy okazji wprowadzenia swojego sztandarowego rachunku (Konta Proste Zasady), pomyślała również o Ukraińcach. Dzięki temu pojawił się specjalny wariant Konta Proste Zasady.
Konto Proste Zasady dla obywateli Ukrainy, to produkt bankowy, który w bardzo dużym stopniu przypomina swój polski odpowiednik. Można się o tym przekonać po przeanalizowaniu tabeli opłat i prowizji. Getin Bank w ramach swojego „ukraińskiego” rachunku ustalił między innymi następujące warunki:

  • opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli wykonano przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową - w przeciwnym razie 8 zł/m-c (uwaga: opłata nie jest pobierana od klientów, którzy nie ukończyli 26 roku życia)
  • opłata za użytkowanie karty debetowej: 0 zł/m-c
  • koszt przelewów internetowych (zewnętrznych ELIXIR i wewnętrznych): 0 zł
  • wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł

Warto dodać, że obywatele Ukrainy w ramach oferty przeznaczonej specjalnie dla nich, mogą liczyć na dodatkowe korzyści i udogodnienia. Przykładem jest uproszczona procedura otwarcia rachunku. Konto Proste Zasady dla obywateli Ukrainy można otworzyć na podstawie paszportu albo karty pobytu oraz numeru IPN. Ukraińcy wybierający Getin Bank mogą również liczyć na obsługę call center prowadzoną w ich ojczystym języku i odpowiedzi e-mailowe po ukraińsku. Warto dodać, że w ramach promocji trwającej do końca czerwca 2018 roku, wspomniany bank umożliwia również wykonanie bezpłatnego przelewu na konto prowadzone w Idea Bank Ukraina. Ukraińscy właściciele Konta Proste Zasady korzystają też ze standardowych zalet wspomnianego rachunku. Chodzi o możliwość otwarcia zyskownego konta oszczędnościowego (oprocentowanie do 2,50%), a także program rabatowy dla klientów aktywnie korzystających z karty debetowej.
Wypełnij formularz kontaktowy i umów się na rozmowę z doradcą Getin Banku »
Dowiedz się więcej o Koncie Proste Zasady dla Polaków »

Raiffeisen Polbank proponuje m.in. bezpłatne przelewy …
Dzięki nowej ofercie Konta Proste Zasady, Getin Bank chce dotrzymać kroku Raiffeisen Polbankowi, czyli konkurentowi, który jest liderem w zakresie kont prowadzonych dla Ukraińców. Warto wspomnieć, że osoby legitymujące się ukraińskim paszportem, posiadają już ponad 40 000 kont osobistych w Raiffeisen Polbanku.
Z myślą o kolejnych ukraińskich klientach, wspomniany bank niedawno uruchomił nową promocję. Polega ona na zwolnieniu z opłaty za wykonanie jednego przelewu na Ukrainę w miesiącu. Takie zwolnienie ma obowiązywać przez kolejny rok. Za jeden przelew miesięcznie do macierzystego kraju nie zapłacą Ukraińcy wykonujący w miesiącu przynajmniej jedną transakcję kartą debetową do Wymarzonego Konta Osobistego. Warto dodać, że zwolnienie z opłat dotyczy „drogiego” przelewu międzybankowego SWIFT. Taka operacja w przypadku Raiffeisen Polbanku wiąże się ze standardowym kosztem wynoszącym przynajmniej 35 zł
W ramach nowej oferty dla obywateli Ukrainy Raiffeisen Polbank niedawno zapowiedział również, że umożliwi takim cudzoziemcom otwieranie konta osobistego bez konieczności wizyty w placówce. Aktywacja rachunku i podpisanie umowy ma się odbywać za pośrednictwem kuriera. Warto dodać, że już teraz Raiffeisen Polbank prowadzi serwis internetowy w języku ukraińskim i posiada pracowników call center potrafiących komunikować się po ukraińsku.

Niektóre banki oferują m.in. pomoc w języku ukraińskim
Można oczekiwać, że z czasem kolejne polskie banki przygotują specjalną ofertę adresowaną tylko do obywateli Ukrainy. Na razie udogodnieniem dla takich osób bywa nawet sama możliwość otwarcia konta osobistego nad Wisłą. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie banki działające na terenie Polski, są pozytywnie nastawione do tzw. nierezydentów.
Oznaki zainteresowania ukraińskimi klientami znajdziemy między innymi na stronie www PKO BP. Największy polski bank udostępnia część swojego serwisu internetowego w języku ukraińskim i przewiduje możliwość założenia konta dla Ukraińca przez Internet. Warto dodać, że oprócz Getin Banku i Raiffeisen Polbanku, kilka innych banków również zatrudnia pracowników call - center posługujących się językiem ukraińskim. Do tej grupy zaliczamy BGŻ - BNP Paribas, BZ WBK, Bank Pekao, PKO BP oraz Bank Millennium. Z pomocy ukraińskojęzycznego doradcy można natomiast skorzystać w placówkach BGŻ - BNP Paribas, Getin Banku i BZ WBK.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »