A A A
drukuj

„Wakacje kredytowe” dostępne również w pożyczkach?

Data publikacji: 2018.01.29 godz. 17:48
OCENA
5,0/5

Nie tylko posiadacze kredytów gotówkowych i hipotecznych, mogą liczyć na ratalne wakacje. Takie rozwiązanie jest możliwe również w przypadku niektórych pożyczek pozabankowych.

Fot: Pożyczki z możliwością wstrzymania rat.

Wakacje kredytowe najczęściej kojarzą się z kredytami hipotecznymi, czyli dużymi zobowiązaniami, które są spłacane przez wiele lat. Posiadacze wspomnianych kredytów na mieszkanie, wnioskują o przerwę w spłacie, gdy ich budżet domowy zostanie obciążony dużymi wydatkami (związanymi np. z chorobą). Z możliwości odroczenia raty mogą skorzystać również osoby spłacające kredyty gotówkowe. Warto zdawać sobie sprawę, że odpoczynek od raty jest możliwy także w przypadku wybranych pożyczek pozabankowych. Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić, które firmy pożyczkowe godzą się na przerwę w comiesięcznych płatnościach.

Ratalne wakacje proponuje m.in. Provident i Profi Credit
Wakacje ratalne wciąż nie są szczególnie popularnym udogodnieniem jeżeli chodzi o pożyczki pozabankowe. Tym niemniej dwóch rynkowych liderów wprowadziło już takie rozwiązanie do swojej oferty. Mowa o firmach Profi Credit oraz Provident. Warto wiedzieć, że drugi z wymienionych pożyczkodawców prowadzi działalność również pod marką Hapi Pożyczki. Poniższa tabela prezentuje zasady odroczenia rat w pożyczkach Profi Credit, Provident, Hapi Pożyczki oraz Cash Sport.

Pożyczki ratalne z możliwością odroczenia raty (styczeń 2017 r.)
Nazwa pożyczki  Wysokość pożyczki Okres spłaty Dowiedz się więcej o pożyczce:
Profi Credit
Pożyczka
od 500 zł do 25 000 zł do 36 miesięcy Sprawdź szczegóły »
Hapi Pożyczki
Pożyczka  
od 800 zł do 15 000 zł od 3 miesięcy
do 36 miesięcy
Sprawdź szczegóły »
Provident
Pożyczka Samoobsługowa
od 300 zł do 15 000 zł od 3 miesięcy
do 24 miesięcy
Sprawdź szczegóły »
Cash Sport
Pożyczka ratalna
od 500 zł do 2000 zł od 2 miesięcy
do 6 miesięcy
Sprawdź szczegóły »

Pierwszy z wymienionych pożyczkodawców (Profi Credit), w ramach specjalnego pakietu oferuje możliwość zupełnego odroczenia raty lub jej obniżenia o połowę. Ten drugi wariant jest zalecany osobom, które zupełnie nie utraciły zdolności do spłacania rat. Inny system obowiązuje w przypadku oferty Provident (Pożyczka Samoobsługowa) i Hapi Pożyczki. Osoba wybierająca Pożyczkę Samoobsługową lub Hapi Pożyczkę na okres dłuższy niż sześć/siedem miesięcy, może odroczyć ratę przez jeden miesiąc. Liczba takich możliwych wakacji ratalnych w Hapi Pożyczce przedstawia się następująco:

  • 1 przesunięcie miesięcznej raty - przy okresie spłaty od 7 miesięcy do 11 miesięcy
  • 2 przesunięcia miesięcznej raty - dla okresu spłaty od 12 miesięcy do 17 miesięcy
  • 3 przesunięcia miesięcznej raty - przy okresie spłaty od 18 miesięcy do 23 miesięcy
  • 4 przesunięcia miesięcznej raty - dla okresu spłaty od 24 miesięcy do 36 miesięcy

Złóż wniosek online o pożyczkę w Hapi Pożyczki »

Liczba dostępnych przesunięć spłaty w Pożyczce Samoobsługowej została zaprezentowana poniżej:

  • 1 przesunięcie miesięcznej raty - przy okresie spłaty od 6 miesięcy do 11 miesięcy
  • 2 przesunięcia miesięcznej raty - dla okresu spłaty od 12 miesięcy do 17 miesięcy
  • 3 przesunięcia miesięcznej raty - przy okresie spłaty od 18 miesięcy do 23 miesięcy
  • 4 przesunięcia miesięcznej raty - dla okresu spłaty od 24 miesięcy

Złóż wniosek online o pożyczkę w Providencie »

Warto wspomnieć, że w przypadku Pożyczki Samoobsługowej z Providenta oraz Hapi Pożyczki, kolejne przesunięcia raty nie mogą następować bezpośrednio po sobie.

Inne zasady ulgi od miesięcznej raty przewiduje Cash Sport. Klienci tego pożyczkodawcy mogą odroczyć spłatę o 30 dni po wniesieniu odpowiedniej prowizji (do 4,66% wartości aktualnego zadłużenia).
Zobacz ranking pożyczek pozabankowych, w którym wygrała oferta Hapi Pożyczki »

Z przerwy w spłacie rat zawsze trzeba korzystać ostrożnie
Perspektywa odpoczynku od miesięcznej raty pożyczkowej, na pewno może wydawać się kusząca dla osób obciążonych nagłymi i przejściowymi wydatkami. Wakacje ratalne z pewnością nie mają żadnego sensu w przypadku klientów, którzy długookresowo utracili zdolność do spłaty zadłużenia (np. na wskutek ciężkiej choroby). Takie osoby powinny negocjować z wierzycielami indywidualne zasady spłaty, bo odroczenie rat np. o miesiąc nie poprawi ich sytuacji.
Niezależnie od powodu korzystania z przerwy w spłacie rat pożyczkowych, najpierw trzeba koniecznie sprawdzić koszty opisywanego rozwiązania. Warto pamiętać, że odroczenie raty będzie odpłatne nawet jeśli pożyczkodawca nie pobiera z tego tytułu żadnej osobnej prowizji. Dodatkowy koszt wakacji ratalnych jest po prostu związany z dłuższym okresem oprocentowania niespłaconego długu.
Dowiedz się więcej o możliwości przedłużenia krótkoterminowych chwilówek »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »