A A A
drukuj

Firma może wziąć pożyczkę bez zaświadczeń

Data publikacji: 2015.05.21 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
5,0/5

Wbrew pozorom, pożyczka dla firmy bez zaświadczeń z ZUS-u i urzędu skarbowego jest możliwa. Prezentujemy dwie takie oferty dla przedsiębiorców.

Fot: szybkie poĹźyczki

W pewnych okolicznościach przedsiębiorca bardzo szybko potrzebuje pieniędzy. Zastrzyk finansowy jest niezbędny np. wtedy, gdy firma chwilowo straciła płynność finansową. W opisywanej sytuacji przedsiębiorca mógłby skorzystać z kredytu obrotowego lub kredytu w rachunku firmowym. Niestety uruchomienie takich źródeł finansowania jest poprzedzone dość długim badaniem sytuacji firmy. Dlatego szybkie pożyczki gotówkowe dla przedsiębiorców cieszą się dość dużą popularnością. W dwóch przypadkach można je otrzymać bez zaświadczeń z ZUS-u i urzędu skarbowego.


W BIZ Banku przedsiębiorca otrzyma kredyt na podstawie PIT

Przedsiębiorcy, którzy szybko potrzebują zastrzyku gotówki powinni zwrócić uwagę na BIZ Bank. Ta instytucja, zgodnie z nazwą, oferuje głównie produkty bankowe dla przedsiębiorców. Jedną z jej najciekawszych propozycji jest Kredyt BIZ Ekspresowy. Dzięki niemu przedsiębiorca może pożyczyć od 5000 zł do 60 000 zł na dowolny cel związany z działalnością firmy (np. zakup materiałów do produkcji lub wypłatę wynagrodzeń). Maksymalny okres kredytowania dla klienta BIZ Banku to 60 miesięcy. Oprocentowanie opisywanego kredytu jest zmienne i wynosi od 350% do 400% stopy lombardowej NBP (obecnie 8,75% - 10,00%).

Charakterystyczną cechą Kredytu BIZ Ekspresowego jest weryfikacja zdolności kredytowej
na podstawie ubiegłorocznego formularza PIT. Dotychczas takie rozwiązanie było używane tylko w przypadku kredytów dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Być może inne banki też wprowadzą firmowe kredyty na PIT do swojej oferty. Byłoby to wygodne rozwiązanie, ponieważ praktycznie każdy przedsiębiorca ma łatwy dostęp do formularzy podatkowych.
Przejdź do wyliczenia zdolności »

Dodatkowym atutem kredytu oferowanego przez BIZ Bank, jest możliwość złożenia wniosku przez Internet. Prócz informacji dotyczących swoich personaliów oraz rodzaju działalności, przedsiębiorca podaje podstawowe dane finansowe, które znajdują się w formularzu PIT (np. przychód z ubiegłego roku). Decyzja kredytowa on-line jest podejmowana na podstawie tych informacji. Złóż wniosek »

Provident jeszcze bardziej uprościł pożyczkowe formalności

Prócz BIZ Banku łatwą i szybką pożyczkę dla firm oferuje również Provident. Lider rynku pożyczkowego nie wymaga nawet ubiegłorocznego PIT-u. Przedsiębiorca musi przygotować tylko swój dowód osobisty oraz wydruk z systemu CEIDG (wykonany w trakcie ostatnich 30 dni). Gotowy plik do wydrukowania, w którym są dane firmy, można pobrać ze strony www.ceidg.gov.pl.

Kwota firmowych pożyczek w Providencie wynosi od 300 zł do 10 000 zł. Podobnie jak w przypadku pożyczek oferowanych konsumentom, można wybrać jedną z dwóch opcji – obsługę domową lub wypłatę środków przelewem. Pierwszy wariant znacząco zmniejsza koszty pożyczkowe (patrz tabela). Firmowa pożyczka Providenta jest spłacana w malejących ratach tygodniowych. Ich liczba zależy od pożyczanej sumy. W przypadku większych kwot (od 6000 zł), gotówkę można zwracać nawet przez 90 tygodni. Przejdź do wniosku o pożyczkę »

Przykładowa wysokość rat pożyczki, którą Provident udziela firmom
Kwota i wariant pożyczki Długość okresu spłaty Wysokość pierwszej tygodniowej raty
2000 zł (obsługa domowa) 30 tygodni 112,49 zł
45 tygodni 82,16 zł
60 tygodni 63,84 zł
75 tygodni 53,21 zł
2000 zł (wypłata przelewem) 30 tygodni 83,84 zł
45 tygodni 58,22 zł
60 tygodni 45,07 zł
75 tygodni 37,19 zł
6000 zł (obsługa domowa) 60 tygodni 191,50 zł
75 tygodni 159,63 zł
90 tygodni 138,10 zł
6000 zł (wypłata przelewem) 60 tygodni 135,19 zł
75 tygodni 111,57 zł
90 tygodni 95,88 zł

Warto wspomnieć, że do końca czerwca 2015 r. trwa specjalna promocja, którą Provident zorganizował dla firmowych klientów. Przedsiębiorcy korzystający z usług tej firmy za darmo otrzymają specjalny pakiet ubezpieczenia Assistance. Wspomniany pakiet zapewnia między innymi:

  • bezpłatne konsultacje księgowe - 12 razy w roku
  • darmową pomoc informatyka - 2 razy w roku
  • bezpłatne konsultacje prawne i podatkowe - 6 razy w roku
  • darmowe konsultacje dotyczące ubezpieczeń społecznych - bez limitu
  • bezpłatne informacje gospodarcze - bez limitu
  • darmowy dozór lub transport mienia - 2 razy w roku
  • bezpłatny serwis sprzętu biurowego - 2 razy w roku
  • darmową usługę specjalisty (np. hydraulika lub elektryka) - 2 razy w roku

Jak widać, pakiet oferowany przez Provident może być bardzo przydatny dla każdego przedsiębiorcy. Taki gratis (tylko do 30 czerwca tego roku!) otrzymają osoby pożyczające przynajmniej 2000 zł na cele firmowe.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »