A A A
drukuj

Jak ma wyglądać zwolnienie z PIT dla młodych?

Data publikacji: 2019.04.18 godz. 13:33
OCENA
5.0/5

Zapowiadane przez Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji programowej partii propozycje programowe dla Prawa i Sprawiedliwości i dla całej Polski dotyczyć mają między innymi zwolnienia z PIT. Na czym owe zwolnienia mają dotyczyć?

Fot: Młodzi będą zwolnieni z PIT?

Zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia z założenia ma objąć osoby, które będą pracowały na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia. 

Zwolnienie z PIT do 26. roku życia
Podczas konwentu PiS prezes Jarosław Kaczyński ogłosił pięć nowych propozycji programowych, wśród których znalazł się postulat braku podatku dochodowego od osób fizycznych - PIT dla pracowników do 26. roku życia. Dzięki temu młode osoby miałyby ułatwiony start w przyszłość.

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

Doprecyzowanie propozycji
Na temat rewelacji ogłoszonych przez prezesa PiS wypowiedział się też premier Mateusz Morawiecki. Właściwie sprecyzował on, jaki kształt ma mieć zwolnienie z podatku dochodowego dla osób do 26. roku życia. Otóż premier powiedział, że będzie ono dotyczyło wszystkich młodych pracujących na podstawie umów o pracę i umów zlecenie.
Projekt zwolnienia z PIT dla młodych ludzi ma być przedstawiony jeszcze w marcu, aby prace parlamentarne nad nim mogły zakończyć się w maju, a ustawa weszła w życie z początkiem października.

Finansowanie programu zwolnienia z PIT osób młodych
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że zwolnienie z podatku PIT osób do 26. roku życia będzie kosztowało budżet państwa 2-3 mld zł. Źródłem finansowania programu przedstawionego przez Kaczyńskiego ma być m.in. ograniczenie luki w podatku dochodowym od osób prawnych, jak i uszczelnienie NFZ i FUS oraz wprowadzenie technologii, które pozwolą na ograniczanie przemytu i oszustw transgranicznych.

Konta oszczędnośœciowe z 18 banków. Porównaj oferty »

Zwolnienie nie dla wszystkich
Nie wszystkie osoby w wieku do 26. roku życia będą mogły skorzystać ze zwolnienia z PIT. Nie obejmie ono tych młodych, którzy będą prowadzili własną działalność gospodarczą, także tę jednoosobową.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »