A A A
drukuj

Jak szukać najkorzystniejszego leasingu?

Data publikacji: 2016.02.18 godz. 16:16
OCENA
3,0/5

Leasing jest formą zewnętrznego finansowania zakupu środków trwałych. Przede wszystkim korzystają z niego przedsiębiorcy. Na rynku nie brakuje ofert leasingowych, ale jak wybrać najkorzystniejszą?

Fot: Gdzie znaleźć dobry leasing?

Porównywanie ofert leasingowych
Przedsiębiorca może wybrać się do kilku firm leasingowych i złożyć zapytanie o ofertę, dzięki czemu otrzyma dokumenty wraz ze wskazaniem parametrów leasingu. Wymaga to jednak poświęcenia czasu i zaangażowania się całkowicie w proces poszukiwania najkorzystniejszej oferty leasingowej.
Znacznie łatwiej jest skorzystać z porównywarki ofert leasingowych w internecie. Pokaże ona parametry leasingu oferowanego przez różnych leasingodawców. Na tej podstawie można wybrać optymalną opcję lub kilka i dopiero wówczas skontaktować się z wybranymi firmami leasingowymi. Trzeba sprawdzić, czy przedmiot leasingu pożądany przez leasingobiorcę jest możliwy do sfinansowania przez daną firmę. Przejdź do porównywarki »

Oferty w internecie
Najłatwiej szukać korzystnych ofert leasingowych w internecie. Jeśli przedmiot leasingu jest powszechny, np. jest to samochód osobowy, nie będzie problemu ze znalezieniem finansującego. Pozostanie wyłącznie kwestia wyboru najlepszej oferty, w której będzie niskie oprocentowanie zobowiązania, korzystne raty leasingowe, stosunkowo niski czynsz inicjalny i wymagania dotyczące wkładu własnego.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
W przypadku mniej popularnych przedmiotów leasingu, w tym specjalistycznych maszyn i urządzeń, w pierwszej kolejności przedsiębiorca musi znaleźć finansującego, który skłonny będzie zakupić przedmiot i oddać go w używanie korzystającemu. Dopiero wtedy można będzie ewentualnie negocjować warunki leasingu.
Silną pozycję w negocjacjach z finansującymi mają przedsiębiorcy, którzy dysponują pewnym wkładem własnym w leasingu, mają udokumentowany staż rynkowy i stałe, wystarczająco wysokie dochody.

Komentarze

comments powered by Disqus

Skorzystaj z wiedzy ekspertów!

Bezpłatnie nasi eksperci przeanalizują dostępne oferty i przedstawią najlepszą propozycję dla Ciebie.
{{validationErrors.required}} {{validationErrors.email}}
  • Kredyt gotówkowy w Getin Noble Bank »
  • iKredyt w Getin Noble Bank »
  • Konto Direct z aplikacją Moje ING w ING Bank Śląski »
  • Konto Proste Zasady w Getin Noble Bank »
  • Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas »