A A A
drukuj

Kto najtaniej pożyczy na rok?

Data publikacji: 2015.06.26 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
4.8/5

Strona pożyczki eKredycik wygląda teraz nieco inaczej. Nie zmieniły się natomiast bardzo dobre warunki spłaty.

Fot: ekredycik

Osoby wchodzce na stronę pożyczki eKredycik mogą zauważyć pewne zmiany. Kolorowy i wakacyjny wygląd tej witryny, sprawia lepsze wrażenie. Niedawne zmiany w eKredyciku nie dotyczą jednak najważniejszego elementu, czyli oferty pożyczkowej. Sprawdziliśmy, czy pożyczki od eKredycika nadal są „najtańsze” na rynku.

Wybierając mniej atrakcyjne pożyczki przepłacasz! 

Ofertę eKredycika przeanalizowaliśmy w trzech wariantach, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników eBroker.pl:

Wybierz inną kwotę i okres spłaty pożyczki na stronie internetowej

Z porównania wykluczyliśmy pożyczki, które są udzielane dopiero po odwiedzinach przedstawiciela lub wizycie w placówce firmy. Na szczęście, coraz więcej firm pożyczkowych rezygnuje z takich utrudnień.

W każdym z trzech analizowanych wariantów, pożyczka eKredycik okazała się najlepsza pod względem wysokości pierwszej raty (zobacz poniższa tabela). Duża różnica w stosunku do konkurencyjnych ofert jest widoczna po uwzględnieniu kwoty 3000 zł i dwuletniego okresu spłaty. Rata pożyczki zajmującej 2 miejsce jest aż o 41,57 zł (16%) wyższa od kwoty, którą zapłaci klient eKredycika. Ta ratalna różnica przez dwa lata zsumuje się aż kwoty 998 zł.

W przypadku rocznych pożyczek, z eKredycikiem konkuruje głównie GotowkaNatychmiast oraz Asa Kredyt (patrz poniższe zestawienie). Pozostałe oferty, które uwzględniliśmy w tabeli, są mniej atrakcyjne.

Warto podkreślić, że nasze porównanie dotyczy tylko „najtańszych” pożyczek. Po uwzględnieniu wszystkich ofert, zróżnicowanie wysokości rat staje się jeszcze bardziej widoczne. Świadczy o tym następujący przykład: w przypadku rocznych pożyczek o wartości 1500 zł, klient eKredycika miesięcznie zapłaci o 109,38 zł (35%) mniej, niż osoba wybierająca najmniej atrakcyjną ofertę na rynku. Taką różnicę w wysokości rat można określić mianem kolosalnej. Po roku jej poziom zwiększy się do 1312,56 zł. Obliczona dopłata do najgorszej pożyczki jest niewiele mniejsza od kwoty, której na początku potrzebował klient.

Porównanie kosztu pożyczek pozabankowych na rok i dwa lata, które cechują się najniższą ratą*
Pożyczka o wartości 1000 zł i rocznym okresie spłaty (12 rat)
Pozycja pod względem wysokości pierwszej raty Nazwa firmy Wysokość pierwszej raty dla analizowanej pożyczki
1. eKredycik 132,92 zł
2. GotówkaNatychmiast 138,23 zł
3. Asa Kredyt 138,23 zł
4. Retino 146,00 zł
5. Zaplo 146,29 zł
Pożyczka o wartości 1500 zł i rocznym okresie spłaty (12 rat)
Pozycja pod względem wysokości pierwszej raty Pozycja pod względem wysokości pierwszej raty Pozycja pod względem wysokości pierwszej raty
1. eKredycik 199,37 zł
2. GotówkaNatychmiast 200,27 zł
3. Asa Kredyt 200,27 zł
4. Retino 219,00 zł
5. Zaplo 219,37 zł
Pożyczka o wartości 3000 zł i dwuletnim okresie spłaty (24 raty)
Pozycja pod względem wysokości pierwszej raty Nazwa firmy Wysokość pierwszej raty dla analizowanej pożyczki
1. eKredycik 258,43 zł
2. InCredit 300,00 zł
3. SMS Kredyt 333,00 zł

Najniższa rata na rynku to nie jedyny atut pożyczki eKredycik

Niski poziom miesięcznych rat jest ważną, lecz nie jedyną zaletą eKredycika. Wspomniana marka szybkich pożyczek wyróżnia się brakiem restrykcyjnych wymagań i „haczyków”. Przyznawalność pożyczek w eKredyciku jest wysoka, a swój wniosek mogą złożyć wszystkie osoby w wieku 20 lat - 80 lat. Od swoich przyszłych klientów, eKredycik wymaga tylko:

  • posiadania stałego miejsca zamieszkania oraz numer PESEL
  • braku negatywnej historii kredytowej w rejestrze BIG InfoMonitor
  • stałego dochodu (np. z umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, gospodarstwa rolnego, działalności gospodarczej, emerytury lub renty)

Osoby spełniające podane wymagania, mogą śmiało przystępować do wypełnienia prostego wniosku na stronie eKredycika. Prócz danych osobowych, eKredycik wymaga tylko informacji na temat stanu cywilnego, miesięcznych wydatków i źródła dochodu.

Po szybkiej decyzji kredytowej, pieniądze przesłane przez eKredycik można pobrać na kilka sposobów. Osoby, które nie chcą wypłacać gotówki w bankomacie, otrzymają pożyczoną kwotę w placówce banku Pekao lub na poczcie. Warto również wspomnieć, że eKredycik pozwala na wcześniejszą spłatę i zmianę dnia płatności kolejnych rat.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »