A A A
drukuj

Leasing samochodowy dla pojazdów używanych

Data publikacji: 2011.07.26 godz. 15:59

Opracowanie własne
OCENA
0/5

Leasing samochodowy jest bardzo popularną formą nabywania samochodów przez firmy. Problem tkwi jednak w tym, że zakup nowego auta wiąże się z wysokimi kosztami. Z tego względu firmy coraz częściej starają się sięgać po oferty leasingu samochodów używanych. Finansowanie w tym wypadku wygląda w zasadzie tak samo, jak przy leasingu samochodów nowych.

Jedynym problemem, jaki pojawia się przy zakupie samochodów używanych w leasingu jest to, że nie są one oferowane w leasingu długoterminowym. W praktyce takie auto bardzo łatwo można przecież kupić za gotówkę. Leasing samochodów używanych oferowany jest zarówno przez tradycyjne towarzystwa leasingowe, jak i niezależne firmy.

Leasing samochodów używanych kierowany jest w stronę wybranych klientów. Ciekawostką może być fakt, że taki leasing oferowany jest nawet tym firmom, które dopiero co pojawiły się na rynku. W takim wypadku firma nie musi spełniać wymogów stawianych w bankach, tj. prowadzenia działalności gospodarczej od 12 miesięcy, czy też przedstawiania zaświadczeń z Urzędu Skarbowego.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »