A A A
drukuj

Nie ubezpieczysz motocykla w Internecie!

Data publikacji: 2012.01.24 godz. 13:16

Koordynator działu prasowego, eBroker.pl
OCENA
3,4/5

W sieci można znaleźć praktycznie wszystko, dlatego też studenci w okresie sesji nie przesiadują już w bibliotekach. Wikipedia i Google „wiedzą lepiej” i odpowiadają szybciej. Niestety są jeszcze na tym świecie rzeczy, których tam nie znajdziemy i bez wątpienia ubezpieczenia motocykli do nich należą!

Kalkulator online?

Cztery towarzystwa ubezpieczeniowe piszą na swoich stronach o dostępnych u nich motocyklowych ubezpieczeniach online. Po kliknięciu w kalkulatory Link4, Axy i PZU użytkownik zostaje przekierowany w miejsce, gdzie ma do wyboru wiele nieznanych w Polsce i na świecie marek motocykli takich, jak np. Acura lub Audi. Niestety muszę zmartwić posiadaczy Yamahy oraz Kawaski – was ubezpieczyciele nie ujęli w swojej ofercie i to wcale nie dlatego, że wasze maszyny z powodzeniem walczą w czołówce stawki Moto GP…

Przedstawiciele Axy i Link4 przyznają, że owszem mają zakładkę produktową dla jednośladów, ale aktualnie kieruje ona na ubezpieczenia samochodowe. Usprawiedliwiają się tym, że w rychłej przyszłości kalkulatory mają zostać wprowadzone i udostępnione klientom. Axa dodatkowo dodaje, że na dzień dzisiejszy nie dostarcza swoich usług motocyklistom z uwagi na duże ryzyko.

Jedynym, aktualnie dostępnym kalkulatorem OC i AC dla motocykli może się pochwalić Allianz. Nie proponuję jednak z niego korzystać osobom z nadciśnieniem i chorobami serca. Nasze maszyny są warte każdych pieniędzy, ale nie tych, o które prosi to niemieckie towarzystwo.

 

PZU internetowym leaderem

Mimo, że nie ma na swojej stronie kalkulatora i nie zamierza go wprowadzać w najbliższym czasie, PZU pozostaje leaderem wśród for internetowych dla motocyklistów. Szeroki pakiet umów dodatkowych, niskie składki i przywiązanie do tego, co polskie (ponad 35% udziałów wciąż należy do Skarbu Państwa) decyduje o tym, że Powszechny Zakład Ubezpieczeń stał się ulubieńcem miłośników jazdy na dwóch kółkach.  

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »