Kredyt Bank i BZ WBK po podpisaniu Planu Połączenia złożyły również wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie zezwolenia na połączenie obu banków.
Wspłczynnik wymiany akcji zgodnie ustalono na 6,96 akcji Banku Zachodniego WBK w zamian za każde 100 akcji Kredyt Banku. Planowane połączenie obu banków nastąpić ma poprzez przeniesienie wszystkich aktywów i pasywów Kredyt Banku na rzecz Banku Zachodniego WBK, z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Banku Zachodniego WBK poprzez emisję akcji, które zostaną wydane wszystkim dotychczasowym akcjonariuszom Kredyt Banku.
Podpisanie Planu Połączenia poprzedzone zostało m.in. wzajemnymi procesami „due dilligence”, w ramach których postępowała szczegółowa analiza prawnych, ekonomicznych i finansowych działań obu banków. Co ważne, celem zapewnienia obiektywności procesu zaproszono do udziału zewnętrznych doradców - zarówno po stronie Kredyt Banku, jak i BZ WBK pracowali renomowani doradcy finansowi, prawni oraz banki inwestycyjne.
– Połączony Bank będzie otwierał duże możliwości dla pracowników obydwu instytucji. Trzeba dostrzec w tym procesie ogromną szansę, jaka pojawia się przed nami wszystkimi - na wymianę doświadczeń, przepływu wiedzy oraz możliwość szybszego rozwoju zawodowego – powiedział Maciej Bardan, prezes Zarządu Kredyt Banku.
– W oczekiwaniu na decyzje organów nadzoru kontynuowane będą, zgodnie z planem i przyjętymi regułami, prace nad kształtem połączonego banku. Naszym celem jest powołanie instytucji odpowiadającej najwyższym standardom w bankowości, zdolnej do efektywnej konkurencji z największymi bankami, mającej realny i pozytywny wpływ na gospodarkę. Jestem przekonany, że finałem naszych prac będzie Bank z szeroką i kompleksową ofertą tak dla klienta indywidualnego, jak i korporacyjnego. Dziś robimy kolejny krok w stronę budowy takiej instytucji – dodał prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki.
Dzięki połączeniu ma powstać trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów oraz drugi pod względem działalności maklerskiej i funduszy inwestycyjnych, z siecią liczącą ponad 900 placówek oraz 3,5 mln klientów. Finalizacja transakcji spodziewana jest po stosownych decyzjach organów nadzoru. Strony liczą na otrzymanie decyzji pod koniec 2012 roku.
Źródło: prnews.pl
Komentarze
Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.
Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.