Większość Polaków deklaruje, że spędzi wakacje w kraju. Największą popularnością cieszą się: Kołobrzeg, Zakopane czy Wisła. W 20 najpopularniejszych turystycznie powiatach udzielono 40% wszystkich noclegów – tak wynika z danych GUS.
Spdzający urlop w Polsce najczęściej wybierają noclegi w obiektach niehotelowych – wynika z analizy przeprowadzonej przez GUS za 2011 rok. Wynikać to może z niższych cen noclegów w takich obiektach. Prym wiodą tu ośrodki wczasowe, w których udzielono przed rokiem ponad 8 mln noclegów. Kolejne są zakłady uzdrowiskowe, które udzieliły 7,8 mln noclegów . Hotele były natomiast najczęściej zagraniczni turyści. - obiekty hotelowe zanotowały wzrost zainteresowania o 7,5%
Nie wszystkie lokalizacje cieszą się taką samą popularnością. Home Broker na podstawie danych GUS przygotował ranking najpopularniejszych wśród turystów polskich destynacji.
Zgodnie z nim wśród lokalizacji wakacyjnych największym zainteresowaniem cieszyły się powiaty kołobrzeski (z Kołobrzegiem i Ustroniem Morskim), cieszyński (z Ustroniem, Wisłą i Istebną) i tatrzański (Zakopane). Zestawienie zamykają natomiast powiaty: mrągowski, lęborski i inowrocławski. W dwudziestu najchętniej wybieranych lokalizacjach wakacyjnych udzielono 21,1 mln noclegów, czyli aż 40% wszystkich udzielonych w Polsce.
Niezmiennie od wielu sezonów że morze cieszy się największą popularnością wśród urlopowiczów. Aż osiem chętnie wybieranych destynacji charakteryzuje dostęp do Bałtyku. Wzrost zanotowały również miejscowości połoz one w górach - w ich przypadku liczba udzielonych noclegów wynosi jednak 8,7 mln, podczas gdy nad morzem jest to prawie 9,9 milionów.
Komentarze
Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.
Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.