A A A
drukuj

Spis nieruchomości od komornika dostępny w sieci

Data publikacji: 2012.01.12 godz. 12:30

Opracowanie własne
OCENA
3,9/5

Zgodnie z nowelizacją Kodeksu Postępowania Cywilnego, każde ogłoszenie dotyczące licytacji nieruchomości przez komornika musi zostać opublikowane w Internecie.

Cytując zapis Kodeksu Postępowania Cywilnego „obwieszczenie o licytacji należy co najmniej dwa tygodnie przed jej terminem ogłosić publicznie w budynku sądowym i w lokalu organu gminy, w dzienniku poczytnym w danej miejscowości oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.” Według wiceprezesa Krajowej Rady Komorniczej, Krzysztofa Dolnego, taka nowelizacja wpłynie korzystnie na procedurę sprzedaży nieruchomości.

- „Środowisko komornicze traktuje tę nowelizację pozytywnie, dzięki temu poszerza się krąg osób, do których może dotrzeć obwieszczenie. Internet to medium bardzo nośne i coraz bardziej powszechne” – informuje Dolny.
Zwraca także uwagę na fakt, że pod adresem www.licytacje.komornik.pl. działa strona internetowa, gdzie dotychczas umieszczane były ogłoszenia o licytacjach. Do tej pory odbywało się to za zasadzie dobrowolności, dlatego liczba ogłoszeń nie przekroczyła tysiąca. Teraz jest szansa na wzrost liczby obwieszczeń nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

- „Strona będzie rozbudowywana, ale już teraz spełnia wymogi, aby wywiązać się z obowiązku nałożonego przez nowelizację ustawy” – zaznacza na koniec Dolny.

Jest szansa, że pomysł ten skutkować będzie wzrostem zainteresowania i tym samym wzrostem partycypacji w aukcjach, co z kolei przyniesie wymierną korzyść dla wierzycieli licytowanych nieruchomości. Przynajmniej taka argumentacja przełożyła się na uchwalenie omawianej nowelizacji. Efekty pokaże czas.

(Źródło: Money.pl)

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »
  • Konto Proste Zasady w Getin Noble Bank »