A A A
drukuj

Zalegasz ze składkami w ZUS? Teraz możesz umorzyć swoje długi.

Data publikacji: 2013.02.19 godz. 13:38

Opracowanie własne
OCENA
4,0/5

ZUS chyba żadnemu przedsiębiorcy nie kojarzy się przyjemnie. „Parapodatkowa danina dla państwa”, „płacić musisz, a emerytury i tak nie będzie”, „podatek niezależny od dochodu” - tak często właściciele firm określają płacenie za siebie składek na ubezpieczenie. Trudno im się dziwić – w rzeczywistości przedsiębiorca który przez całe życie płacił składki do ZUS może liczyć na emeryturę w wysokości ok. 800-1000 zł. W dodatku na dzień dzisiejszy większość przedsiębiorców korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej, a zatem można uznać, że płacone składki są jedynie formą podatku.


Utrata płynności finansowej?

Ciężkie czasy sprawiły, że wielu kontrahentów zalega z płatnościami. Z tego powodu przedsiębiorcy tracą płynność finansową i muszą „ratować” swój biznes. Najprościej jest nie zapłacić ZUS-u, ponieważ nie psuje to relacji z partnerami i właściwie nie ma dużego wpływu na prowadzenie biznesu. Niestety zaległości w ZUS szybko rosną, a spłacenie ich po wyjściu z zatoru płatniczego często graniczy z cudem – szczególnie jeżeli przedsiębiorstwo jest dopiero w trakcie rozwoju. 

Co można zrobić z długami w ZUS?

Niestety z ZUS-em, jak i większością instytucji państwowych ciężko jest się „dogadać”. Procedury są żmudne, pracochłonne i często tak skomplikowane, że zwykły przedsiębiorca nie ma czasu, ani odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy, aby móc się z nimi uporać. Dlatego często dochodzi do tragedii i nawet dobrze prosperujące firmy upadają, ze względu na stare zaległości ubezpieczeniowe. Komornik licytuje mienie firmowe i prywatne właściciela aby ściągnąć wierzytelności ZUS-u. Na szczęście teraz jest możliwość pozbycia się wszystkich zaległych długów w ZUS. Dzięki Abolicji wiele firm odzyska możliwość dalszego rozwoju bez obaw o to, że ZUS zgłosi się po niezapłacone składki. 

Jak to możliwe? 

W tym roku weszła w życie ustawa, dzięki której możliwe jest anulowanie wszystkich niezapłaconych składek ZUS za lata 1.01.1999 - 28.02.2009. O Abolicję mogą ubiegać się wszyscy przedsiębiorcy, jak i spółki które w w/w latach prowadziły działalności z zalegały ze składkami. 

Jak to zrobić? 

Procedura (jak większość procedur urzędowych) nie jest prosta, dlatego najlepiej skorzystać jest przy tym z pomocy specjalistów. Centrum Ochrony Dłużnika - najstarsza i największa w Polsce organizacja zajmująca się pomocą w oddłużaniu, specjalnie na tą okazję przygotowała pakiet pomocy przy umorzeniu długów w ZUS. 

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegóły możesz sprawdzić tutaj »

Z Centrum Ochrony Dłużnika Abolicja w ZUS staje się dziecinnie prosta!

Skorzystaj już teraz » 


Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »