A A A
drukuj

Banki preferują młodszych nabywców nieruchomości

Data publikacji: 2013.12.20 godz. 15:02

Ekspert, eBroker.pl
OCENA
4,7/5

Kredyt hipoteczny jest długoletnim zobowiązaniem. Dlatego krajowe banki zwracają baczną uwagę na wiek wnioskodawców. Trudno ukryć, że klienci w wieku 25 - 35 lat mogą liczyć na korzystniejsze warunki kredytowania. Starsze osoby muszą uwzględnić limity ustalane przez krajowe banki. Większość kredytodawców oczekuje, że klient w dniu zwrotu ostatniej raty nie przekroczy 70 lat – 75 lat ...

"summary">Dopasowany kredyt hipoteczny?
Sprawdź ofertę dla Ciebie

Starsi klienci mogą otrzymać kredyt na innych warunkach

Po przeanalizowaniu informacji dostarczonych przez krajowe banki okazuje się, że limity wiekowe dla kredytobiorców zostały ustalone na dość zróżnicowanym poziomie. Najbardziej restrykcyjne instytucje (Bank BPS, Plus Bank) preferują spłatę całości zadłużenia przed ukończeniem 65 lat. W przypadku trzech banków (Alior, BPH, Pocztowy) analogiczny limit jest wyższy o 15 lat.

Warto zwrócić uwagę, że czternaście spośród dziewiętnastu analizowanych instytucji ustaliło graniczny wiek kredytobiorcy na poziomie 70 lat – 75 lat. To oznacza, że osoba, która będzie chciała bezproblemowo skorzystać z maksymalnego okresu spłaty (420 m-cy od 1 stycznia 2014 r.) nie może mieć więcej niż 35 lat – 40 lat.

Warto nadmienić, że prezentowane limity automatycznie nie dyskwalifikują starszych kredytobiorców. Takie osoby mogą sfinansować nieruchomość po spełnieniu dodatkowych warunków w zakresie zabezpieczeń. Dwa banki, które uwzględniono w poniższej tabeli (BPS, BOŚ) podały standardowe wymagania dla klientów, którzy nie zakończą spłaty kredytu przed osiągnięciem granicznego wieku. Osoby należące do tej grupy muszą wykupić dodatkową polisę na życie. Podobny sposób zabezpieczenia kredytu hipotecznego dla starszych klientów mogą zaproponować również pozostałe banki.

Kredyty hipoteczne w największych krajowych bankach: warunki udzielania kredytów hipotecznych dla starszych klientów
Nazwa banku Nazwa kredytu Suma wieku kredytobiorcy i okresu spłaty standardowo nie może przekraczać: Dodatkowe informacje
Alior Bank Megahipoteka 80 lat -
Bank BPH Kredyt hipoteczny 80 lat -
Bank BPS
Kredyt mieszkaniowy
Mój Dom
65 lat W przypadku przekroczenia ustalonego limitu (patrz poprzednia kolumna) kredytobiorca musi wykupić ubezpieczenie na życie. 
Bank BGŻ Kredyt mieszkaniowy 75 lat -
Bank Pocztowy Kredyt mieszkaniowy 80 lat -
Bank Zachodni WBK Kredyt mieszkaniowy 70 lat -
BOŚ Bank Kredyt hipoteczny 70 lat W przypadku przekroczenia ustalonego limitu (patrz poprzednia kolumna) kredytobiorca musi ustanowić dodatkowe zabezpieczenie w postaci cesji praw z polisy na życie.
Credit Agricole Kredyt mieszkaniowy 70 lat -
Citi Handlowy  Kredyt hipoteczny 75 lat -
Eurobank  Kredyt hipoteczny Jesienią w parze taniej - z niższą marżą  Kredyt hipoteczny Jesienią w parze taniej - z prowizją 0%
Kredyt Niski Procent na zakup mieszkania
 Kredyt hipoteczny Obniż swoją ratę bis
70 lat -
Getin Bank  Kredyt hipoteczny 70 lat -
ING Bank Śląski Kredyt hipoteczny 70 lat -
mBank mPLAN hipoteczny 70 lat -
Millenium Kredyt hipoteczny 75 lat -
Nordea Kredyt mieszkaniowy Kredyt refinansowy 75 lat -
Pekao Kredyt hipoteczny oferta specjalna  Kredyt hipoteczny przez 2 lata niższa rata 70 lat -
PKO BP Kredyt mieszkaniowy 75 lat -
Plus Bank
Kredyt mieszkaniowy Dobry Dom
65 lat -
Raiffeisen Polbank Kredyt mieszkaniowy 70 lat -

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »