A A A
drukuj

Bierzesz 500+? W tych bankach masz teraz przywileje!

Data publikacji: 2016.09.27 godz. 12:39
OCENA
5.0/5

Kilka banków przygotowało specjalne oferty dla beneficjentów programu Rodzina 500 Plus. Warto też wiedzieć, że już niebawem, ciekawą propozycję dla takich osób będzie miał też rząd.

Fot: Promocje w bankach dla beneficjentów Rodzina 500 Plus

Sektor bankowy zdecydowa się na aktywne uczestnictwo w rządowym programie Rodzina 500 Plus. Klienci wiodących banków mogą poprzez system transakcyjny składać wnioski o nowe świadczenie wychowawcze. Dotychczasowe wyniki wskazują, że to właśnie pośrednictwo banku jest najczęściej wybieranym sposobem wnioskowania o 500 Plus przez Internet. Warto wiedzieć, że kilka krajowych banków nie ograniczyło się tylko do pomocy w obsłudze rządowego programu. Mowa o instytucjach, które przygotowały specjalne oferty depozytowe dla uczestników 500 Plus. Warto wiedzieć, że ciekawą ofertę dla osób otrzymujących nowe świadczenie wychowawcze, zaprezentowało również Ministerstwo Finansów. Wspomniany resort zamierza wkrótce wyemitować specjalne obligacje, w które będzie można zainwestować pieniądze otrzymane od państwa. Takie dość kontrowersyjne rozwiązanie może zainteresować rodziny, które nie wydają wszystkich środków z 500 Plus na bieżące potrzeby.
Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Specjalne oferty bankowe dotyczą kont osobistych dla rodziców …
Najwięcej specjalnych ofert bankowych dla beneficjentów 500 Plus, pojawiło się zaraz po uruchomieniu tego programu. Obecnie liczba takich propozycji jest mniejsza, niż w maju lub czerwcu br. Niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawią się nowe promocje związane z programem 500 Plus.
Sprawdź, jak można złożyć wniosek o 500 Plus przez bank »

Po przeanalizowaniu aktualnej oferty banków okazuje się, że promocyjne warunki dla uczestników 500 Plus, przygotowały następujące instytucje:

  • PKO Bank Polski - lider krajowego rynku proponuje lepsze warunki prowadzenia Konta Za Zero. Bank nie pobierze opłaty za obsługę rachunku (6,90 zł/m-c), jeżeli na ten ROR wpływa świadczenie z programu 500 Plus. PKO BP dodatkowo stosuje niższą opłatę za kartę debetową (1,90 zł zamiast 6,90 zł), której można uniknąć po wykonaniu operacji bezgotówkowych na kwotę 200 zł/m-c.
  • Bank Pocztowy - dla beneficjentów programu 500+ przygotowano specjalne konto (Pocztowe Konto 500+), które cechuje się podwyższonym oprocentowaniem (4,00% zamiast 0,40%) dla salda wynoszącego do 5000 zł. Podwyższone oprocentowanie jest stosowane jeśli na rachunek wpłynie przynajmniej 500 zł/m-c w ramach programu 500 Plus.
  • Bank Ochrony Środowiska - beneficjenci programu 500 Plus posiadający rachunek EKOkonto bez Kosztów 500+, mogą liczyć na podwyższone oprocentowanie (2,00%) salda nieprzekraczającego 3000 zł. W zamian, BOŚ wymaga regularnej wpłaty świadczenia wychowawczego na rachunek. W promocji nie biorą udziału osoby, które wcześniej skorzystały z oferty „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą” lub „EKOkonto bez Kosztów + Bon sportowy”.

Zobacz, jakie pytania o program 500 Plus najczęściej mają nasi czytelnicy »

Na krajowym rynku dodatkowo można znaleźć kilka produktów bankowych, które nie zostały zarezerwowane tylko dla osób otrzymujących nowe świadczenie wychowawcze, ale mogą wzbudzić duże zainteresowanie takich rodziców (przykłady: Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku i Lokata Kapitał dla Dziecka z PKO BP). Jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe, to klienci niektórych banków (np. PKO BP) mogą liczyć na to, że nowe świadczenie wychowawcze powiększy kwotę możliwą do pożyczenia przez bank.
Dowiedz się, czy komornik może zająć środki z programu Rodzina 500 Plus »

Rządowe obligacje w pierwszym roku zapewnią 2,60% - 3,00% zysku
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o środki z Programu 500 Plus zamierza zabiegać również Ministerstwo Finansów. Dzięki emisji Rodzinnych Obligacji Skarbowych dla osób uprawnionych do nowego świadczenia wychowawczego, rząd chce ograniczyć swoje bieżące wydatki na 500 Plus. Wspomniane obligacje będą mogły nabyć osoby, które nie wydają wszystkich środków przyznanych przez państwo. Warto podkreślić, że Rodzinne Obligacje Skarbowe mają być dostępne tylko do równowartości przysługującego świadczenia z Programu 500 Plus. Tak więc rodzic otrzymujący 500 zł na dziecko, zakupi w miesiącu obligacje o wartości nieprzekraczającej 500 zł. Nominalna wartość jednej obligacji wyniesie 100 zł. Będzie to również minimalny limit inwestycji w Rodzinne Obligacje Skarbowe. Takie papiery będzie można nabyć od państwa w dowolnym momencie, płacąc ich cenę nominalną.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
Ministerstwo Finansów zamierza wyemitować Rodzinne Obligacje Skarbowe w dwóch wariantach (sześcioletnim i dwunastoletnim). Sześcioletnie obligacje w pierwszym roku przyniosą 2,60% zysku brutto, a oprocentowanie dla następnych lat będzie równe inflacji i marży na poziomie 1,75%. Analogiczne parametry dla obligacji na 12 lat, to 3,00% i marża 2,00% (od drugiego roku inwestycji). Odsetki z Rodzinnych Obligacji Skarbowych mają ulegać kapitalizacji, a ich wypłata będzie przewidziana na koniec okresu oszczędzania. Od wypracowanego zysku niestety trzeba będzie odliczyć podatek Belki (stawka: 19%).
Zobacz najczęstsze błędy we wnioskach programu 500 Plus »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »