A A A
drukuj

Oprocentowanie kont oszczędnościowych – teraz to tylko 3 proc.

Data publikacji: 2018.03.16 godz. 14:26
OCENA
5.0/5

Maksymalne oprocentowanie rachunków oszczędnościowych w polskich bankach nie zachwyca. Jednak w warunkach niskich stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej, trudno oczekiwać wysokich zarobków z bezpiecznego oszczędzania na kontach w bankach.

Fot: Na jakie oprocentowanie można liczyć w koncie oszczędnościowym?

Średnie promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w Polsce wynosi 2,3 proc., a standardowe tylko 0,85 proc. w skali roku. Niektórzy klienci, przez kilka miesięcy od chwili otwarcia rachunku mogą zarobić na koncie oszczędnościowym 3 proc. w skali roku. 

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych
Z analiz bieżących ofert kont oszczędnościowych wynika, że średnia, promocyjna stawka oprocentowania na takich rachunkach wynosi 2,3 proc. Standardowa oferta jest jeszcze mniej atrakcyjna - oprocentowanie kont oszczędnościowych w takim przypadku to zaledwie 0,85 proc. w skali roku.
Konta oszczędnościowe dla nowych klientów przez kilka pierwszych miesięcy mogą być tak samo dobrze oprocentowane jak lokaty bankowe - maksymalnie na 3 proc. w skali roku, ale tylko przez 3, 4 czy 6 miesięcy. Później większość banków zmniejsza oprocentowanie środków znajdujących się na rachunkach oszczędnościowych, przez co odsetki od nich stają się wręcz symboliczne.

Konta oszczędnośœciowe z 18 banków. Porównaj oferty »

Najlepsze oferty kont oszczędnościowych ze stycznia 2018
Aktualnie korzystną promocję na konta oszczędnościowe ma T-Mobile Usługi Finansowe, ale wyłącznie dla nowych klientów. Przez pierwsze trzy miesiące od chwili otwarcia rachunku mogą oni liczyć na oprocentowanie 3 proc. w skali roku, a przez kolejne trzy miesiące na oprocentowanie 1,5 proc. w skali roku, pod warunkiem, że do banku będzie wpływało wynagrodzenie klienta.
W Banku Millennium nowi klienci przez pierwsze trzy miesiące korzystają na kontach oszczędnościowych z oprocentowania 2,7 proc. w skali roku, ale saldo konta może wynieść do 200 tys. zł.
W Pekao maksymalny wkład na konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 2,7 proc. w skali roku wyniesie tylko 10 tys. zł, ale za to oferta obejmuje pierwsze pół roku posiadania konta. Mogą je założyć w banku Pekao osoby, które nie miały w ubiegłym roku rachunku Dobry Zysk.
Nieco mniej, bo 2,55 proc. przez pierwsze cztery miesiące prowadzenia db Konta Oszczędnościowego dla nowych klientów oferuje Deutsche Bank, a maksymalna kwota na rachunku to 100 tys. zł. Po upływie 4 miesięcy stawka oprocentowania spada do 1,05 proc. w skali roku.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »