A A A
drukuj

Bon turystyczny - nie tylko do wykorzystania w hotelach

Data publikacji: 2021.05.20 godz. 13:27
OCENA
4.5/5

Jedną z branż działalności gospodarczej, która szczególnie mocno ucierpiała na rozprzestrzenianiu się w Polsce pandemii COVID-19 jest turystyka i rozrywka. Chcąc wesprzeć przedsiębiorców z tej dziedziny gospodarki, polski rząd przygotował tak zwany bon turystyczny przyznawany na każde dziecko w rodzinie. Gdzie można go wykorzystać?

Fot: Polski Bon Turystyczny

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia noclegu, ale i atrakcji dodatkowych oferowanych w ramach danego organizatora, np. wejściówki do parku rozrywki. 

Czym jest bon turystyczny?
Wśród różnych form wsparcia, jakie polski rząd zaoferował przedsiębiorcom najbardziej dotkniętym pandemią COVID-19, można wymienić również bon turystyczny. Jego beneficjentami są przedsiębiorcy działający głównie w branży turystycznej, ale właściwie mogą otrzymać go polskie rodziny. Mamy tu do czynienia z Polskim Bonem Turystycznym jako narzędziem wspierającym pod względem finansowym polskie rodziny, które nie mogły lub nadal nie mogą sobie pozwolić na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu. Udostępniając im taki bon, jednocześnie rząd pomaga osłabionej branży turystycznej.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Kto może otrzymać bon turystyczny?
Jest on przeznaczony dla polskich rodzin i wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko, w wieku do 18 roku życia. Jeśli rodzina wychowuje dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, może otrzymać dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu również w wysokości 500 zł. Owy bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodu na jedną osobę w rodzinie. Ma on postać elektroniczną, czyli jest to kod służący do jednokrotnego wykorzystania.

Gdzie można posłużyć się bonem turystycznym?
Za pomocą bonu można pokryć całość lub część płatności wynikającej z rachunku za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, które realizowane są przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie wyłącznie Polski. Warunkiem zapłaty za np. nocleg w hotelu przy użyciu bonu turystycznego będzie wpisanie przedsiębiorcy na listę podmiotów prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
Początkowo bonem turystycznym można było opłacić niemal wyłącznie usługi hotelarskie, ale nowelizacja ustawy sprawiła, że zwiększyła się liczba miejsc, w których można go wykorzystać. Między innymi bon turystyczny posłuży do opłacenia wejść do galerii, muzeów, parków rozrywki, uiszczenia opłaty za kolonie, półkolonie czy jednodniowe wycieczki po Polsce. Jednak jest pewien warunek – można na przykład opłacić bonem wejście do parku rozrywki, jeśli usługa ta łączona jest w pakiecie z noclegiem oferowanym przez organizatorów w ramach jednej i tej samej oferty.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »