A A A
drukuj

Czy banki udzielą kredytu przez internet?

Data publikacji: 2018.09.10 godz. 15:01
OCENA
4.8/5

Najczęściej zobowiązania pieniężne całkowicie w trybie online udzielają firmy pożyczkowe, działające poza systemem bankowym. Wbrew pozorom kredyt online jest też osiągalny w niektórych bankach, zwłaszcza tych przodujących w bankowości internetowej. Gdzie i jak zaciągnąć kredyt przez internet?

Fot: Gdzie dostaniesz kredyt bez wychodzenia z domu?

Kredyty całkowicie online to nie produkt wyłącznie oferowany przez firmy pozabankowe. Znajdziemy go w ofertach wielu banków działających na polskim rynku. 

Sprzedaż kredytów online dzięki uproszczonej procedurze kredytowania
Niektóre banki wypowiedziały wojnę firmom pożyczkowym i angażują się w sferę kredytów online, gdzie środki na koncie bankowym klienta są uruchamiane w 100 proc. zdalnie, bez konieczności nawiązywania osobistego kontaktu z doradcami. Mogą to zrobić dzięki skorzystaniu z zapisów o uproszczonej procedurze badania zdolności kredytowej zawartych w Rekomendacji T.
Bank może zastosować uproszczone zasady oceny zdolności kredytowej w przypadku udzielaniu klientom detalicznym:

  • kredytów i pożyczek ratalnych, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza wartości czterokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,
  • kredytów i pożyczek:
    1. dla klientów o współpracy z bankiem trwającej od co najmniej sześciu miesięcy, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza sześciokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,
    2. dla klientów o współpracy z bankiem trwającej od co najmniej dwunastu miesięcy, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza dwunastokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw,
    3. dla pozostałych klientów, dla których kwota kredytu lub pożyczki nie przekracza przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Oferty bankowe na kredyt online
Kredyt przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, można dziś zaciągnąć w kilku bankach w Polsce. Głównie taka oferta kierowana jest do osób, które mają już pozytywną historię współpracy z danym bankiem.
Na przykład całkowicie online kredytu do kwoty 50 000 zł jest w stanie udzielić klientom nowy, estoński bank - Inbank. O kredyt gotówkowy można postarać się przez internet. Wystarczy zarejestrować się w serwisie Inbanku, zalogować się na swoje konto, wypełnić wniosek o kredyt, wykonać przelew na 1 zł celem weryfikacji tożsamości, a po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej bank prześle kredytobiorcy umowę kredytu, którą podpisuje się kodem SMS. Po zaakceptowaniu warunków umowy, Inbank przelewa kwotę kredytu na konto klienta.
Poza Inbankiem kredytów online udzielają takie banki jak:

Nie wszystkie wspominane banki mają kredyty online dostępne dla nowych klientów. Część z nich nie umożliwi klientowi zewnętrznemu przeprowadzenie procedury kredytowej w całości online.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »