A A A
drukuj

Czy warto założyć firmę w 2020 roku?

Data publikacji: 2019.12.20 godz. 09:57
OCENA
5.0/5

Założenie firmy może być elementem noworocznych postanowień. Dlatego sprawdzamy, jak zmienią się warunki działalności gospodarczej w 2020 r.

Fot: Otwarcie własnego biznesu w 2020 roku.

Coraz większa część Polaków jest zainteresowana otworzeniem działalności gospodarczej. W ramach firmy można bowiem łatwo i legalnie rozliczać uboczne dochody związane np. ze sprzedażą przez Internet lub korepetycjami. Dla pracowników etatowych, „przejście” na działalność gospodarczą wiąże się natomiast z możliwością zaoszczędzenia na składkach ZUS i składce zdrowotnej. Można przypuszczać, że część osób zainteresowanych otwarciem firmy w 2020 roku, podejmie odpowiednie postanowienie noworoczne. Z myślą o takich czytelnikach sprawdziliśmy, jak w przyszłym roku zmienią się warunki prowadzenia firmy. Osoby otwierające nową firmę, dzięki ofercie jednego z wiodących banków będą mogły dowiedzieć się więcej o zmianach dotyczących podatków.

Santander Bank Polska oferuje konto z premią ponad 900 zł
Po nowym roku posiadanie konta firmowego przez przedsiębiorcę będzie niemal niezbędne. Santander Bank Polska oferuje wielokrotnie nagradzane w naszych rankingach Konto Firmowym Godnym Polecenia. Posiadacz wspomnianego rachunku będzie mógł liczyć na wiele udogodnień. Warto poinformować, że Konto Firmowe Godne Polecenia zapewnia podstawową premię w kwocie do 900 zł oraz 2-letnie zwolnienie ze wszystkich najważniejszych opłat. Dwuletni brak opłat dotyczy kosztów za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie oraz 10 przelewów natychmiastowych miesięcznie (przez Internet). 

Trzeba dodać, że premia o wartości do 900 zł uzyskuje się poprzez zwrot 4% transakcji kartą przez pierwsze 6 miesięcy (nawet do 150 zł miesięcznie). Do końca marca 2020 r. Santander Bank Polska zapewnia dodatkowy zwrot za transakcje kartą MasterCard. Wynosi on odpowiednio 6% (za opłaty autostradowe), 4% (za hotele) oraz 2% (za paliwo ze stacji Circle K). Dzięki takim dodatkowym premiom, łączna korzyść dla posiadacza Konta Firmowego Godnego Polecenia może być znacznie wyższa niż 900 zł. Po stronie korzyści można również wliczyć brak abonamentu za mobilny terminal płatniczy i darmowy dostęp do wygodnej księgowości online z firmy InFakt.   
Sprawdź ofertę Konta Firmowego Godnego Polecenia »

Advertisement

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus