A A A
drukuj

Już niedługo gotówkę wypłacisz w taksówce

Data publikacji: 2014.10.02 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
4,0/5

Choć z tego innowacyjnego rozwiązania korzystać będą mogli póki co tylko przedsiębiorcy, to nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jesteśmu świadkami rewolucji w dostępie do finansów. 

Fot: money collection

"summary">Załóż konto w Idea Bank
a pieniądze zamówisz przez telefon!

Przedsiębiorca, który potrzebuje przekazywać do banku gotówkę, np. z codziennego utargu, nie musi już odwiedzać placówki. Dzięki nowej usłudze Idea Banku wpłatomat dojedzie bezpośrednio do klienta. Niezależnie od jego lokalizacji.

Z taksówki na konto w 30 minut 

Idea Bank, jeden z bardziej innowacyjnych banków dla przedsiębiorców, zaoferował niezwykłą funkcjonalność. Usługa Money Collection kierowana jest do klientów biznesowych. Za sprawą specjalnej aplikacji przedsiębiorca będzie mógł bezpłatnie zamówić samochód z wbudowanym wpłatomatem, który odbierze dzienny utarg sklepu czy punktu usługowego. Jak zapewniają przedstawiciele banku, środki wpłacone do mobilnego wpłatomatu są księgowane bardzo szybko. Zajmie to nie więcej więcej niż 30 min. Urządzenie będzie też miało także funkcję bankomatu, więc klient będzie mógł także pobrać gotówkę żeby rozliczyć się z kontrahentem.

Jak to działa?

Mobilne wpłatomaty zamówić będzie można dzięki aplikacji iTaxi. W pierwszych tygodniach usługa dostępna będzie w Warszawie, Poznaniu oraz w Elblągu. Docelowo z mobilnych wpłatomatów będą mogli korzystać klienci wszystkich większych polskich miast.

Po zalogowaniu do specjalnej aplikacji, system zlokalizuje za pomocą GPSu w telefonie pozycję użytkownika i wskazuje najbliższy mobilny wpłatomat. Podobnie jak zamawia się taksówkę w iTaxi.

Podróż pieniędzy śledzona przez GPS

System ma niezwykłą funkcjonalność. Dzięki systemowi GPS klient dowie się, gdzie dokładnie znajduje się samochód i za ile zjawi się w umówionym miejscu. Będzie też można zamówić dowóz gotówki do firmy. Wystarczy wskazać miejsce i termin, a system po sprawdzeniu dostępności samochodu potwierdzi, czy operacja będzie możliwa.
Mobilne bankomaty zamontowane są w specjalnie przygotowanych do tego celu samochodu BMW i3 z napędem elektrycznym. Samochodem będą poruszać się specjalnie przeszkoleni pracownicy banku.

Otwórz rachunek i oszczędzaj 10 % kosztów paliwa 

Idea Bank zapewnia, że za zamówienie samochodu, wpłaty i wypłaty nie będą pobierane opłaty. Wszystkich, którzy boją się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy uspokajamy. Trasa pojazdów będzie na bieżąco monitorowana przez system GPS, a bankomaty wyposażone w system niszczenia gotówki w razie próby jej kradzieży.

Według informacji Idea Banku co trzeci właściciel małej firmy przyjmuje płatności wyłącznie w gotówce. Pozostali łączą gotówkę z transakcjami bezgotówkowymi. Z badań wynika, że mikro i mali przedsiębiorcy we własnym zakresie dostarczają zarobione pieniądze do banku. Aż 80 proc. badanych deklaruje, że robi to osobiście. Nie korzystają z usług konwojów. Narażają się na utratę pieniędzy. Szczególnie, że jak deklarują, wielu z nich przewozi pieniądze środkami komunikacji miejskiej, na dodatek w późnych godzinach wieczornych.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w Getin Noble Bank »
  • Pożyczka przekorzystna w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »