A A A
drukuj

Kochamy moneyback!

Data publikacji: 2012.08.09 godz. 13:30

Redaktor, eBroker.pl
OCENA
0/5

Badania pokazują, że spośród różnego rodzaju bankowych bonusów Polacy cenią sobie najbardziej moneyback.  

Tzw. moneyback to usługa polegająca na zwrocie określonego procentu od transakcji dokonanych kartą. Na moneyback wskazało aż 31 proc. ankietowanych w badaniu Ernst&Young.

Taką usługę posiadają w ofercie m.in. Bank Millennium, Meritum Bank czy BZWBK. Z kolei Alior Bank, nowość na rynku ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, zwraca aż 5 proc. za zakupy dokonane w internecie. Podobną promocję uruchomił w ubiegłym tygodniu mBank, z tą różnicą, że jest ona dostępna tylko dla wybranych klientów.

 

Na tle Europy wypadamy jednak blado. Moneyback jest bardziej popularny we Francji i Wielkiej Brytanii, gdzie pozytywnie o tego rodzaju usłudze wypowiedziało się odpowiednio 45 proc. i 42 proc. badanych. – Wynika to najprawdopodobniej z większej świadomości istnienia tego typu usług w krajach lepiej rozwiniętych – komentuje Anna Kowal, ekspert w Grupie Rynków Finansowych Ernst & Young. U nas to rozwiązanie dopiero raczkuje.

 

Przykład mBanku każe myśleć, że banki zaczynają nagradzać lojalnych klientów dodatkowymi profitami. mBank, zdecydował się zwracać najbardziej aktywnym klientom od 5 do nawet 20 proc. wartości transakcji dokonanych w internecie.

Jak przywiązać klienta do swoich usług? - W bankach dominują dwie klasyczne strategie: kija lub marchewki. Strategia kija to karanie dodatkowymi opłatami klientów, którzy np. niezbyt ochoczo korzystają z kart płatniczych. Strategia marchewki jest odwrotna – zamiast karać za brak transakcji, banki zachęcają do korzystania z oferty. Na przykład rabatami. Okazuje się, że to skuteczna metoda. - tłumaczy Wojciech Boczoń.dla serwisu bankier.pl


Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa w PEKAO S.A »