A A A
drukuj

Konto firmowe jak partner w biznesie

Data publikacji: 2012.09.04 godz. 15:47

Redaktor, eBroker.pl
OCENA
0/5

Choć przedsiębiorca prowadzący własną małą działalność mógłby teoretycznie do celów firmowych używać rachunku osobistego, to w praktyce lepiej pokusić się o rachunek firmowy, bowiem może to zdecydowanie zredukować koszta prowadzenia działalności. Poniżej kilka faktów, które mogą ułatwić wybór rachunku firmowego.

Lojalność nie zawsze popłaca.

Decydując się na założenie rachunku firmowego najczęściej kierujemy się do banku, w którym posiadamy już rachunek osobisty. Nie zawsze jednak będzie to najlepsza decyzja. Konkurencja może nam bowiem przedstawić korzystniejszą ofertę. Jak znaleźć najlepsze dla nas konto firmowe? Na przykład za pomocą porównywarki finansowej.


Rachunek firmowy bez prowizji! Sprawdź »


“Rachunki osobiste, jak i firmowe mogą być darmowe tylko z pozoru. Banki często wykorzystują prosty chwyt marketingowy. Otóż konto darmowe w rozumieniu bankiera, to takie, które nie ma opłaty za prowadzenie. Przedsiębiorca, który nie chce płacić za swoje konto firmowe musi szukać takiego, które nie ma innych opłat. W tym celu najlepiej skorzystać z porównywarki, która uwzględnia wszystkie koszta” - podpowiada Kamil Trembacz, analityk rynku finansowego w serwisie eBroker.pl

Szukając idealnego konta firmowego należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt prowadzenia rachunku, lecz także na wysokość różnorodnych opłat. Banki przyciągają uwagę klienta, oferując darmowe konto, jednak okazuje się, że na przykład stawka za przelewy jest dość wysoka.

Darmowe konto? Jak najbardziej. A co z przelewami?

Załóż konto firmowe z debetem do 20 tys. zł. »

90 proc. akcji związanych z prowadzeniem konta firmowego skupia się wokół realizacji przelewów. Nie zawsze jednak darmowe konto będzie oznaczało brak opłat. Wiele ofert teoretycznie darmowych, wiąże się z opłatami za przelewy, przez co łączny koszt prowadzenia takiego rachunku będzie droższy od rachunku z opłatą za prowadzenie konta, ale z darmowymi przelewami. Warto również zwrócić uwagę na prowizję za wypłaty w bankomatach innych banków czy na opłatę za kartę płatniczą do konta.

“Niewielu przedsiębiorców korzysta z kart, które są na siłę sprzedawane do kont firmowych. Problem w tym, że to właśnie one głównie generują koszta związane z posiadaniem rachunku (często jest to ponad 10zł miesięcznie). Przy wyborze rachunku warto również zwrócić uwagę, czy przelewy do ZUS i US są darmowe, bo to właśnie do tych czynności głównie przydaje się konto firmowe.” - radzi na koniec Trembacz

 Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »