A A A
drukuj

Kto dostanie dofinansowanie na ocieplenie domu i nowy piec?

Data publikacji: 2019.11.12 godz. 10:28
OCENA
5.0/5

W ramach programu „Czyste Powietrze 2019” można otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca i na instalację centralnego ogrzewania. Pieniądze są dostępne w ramach dofinansowania także na wykonanie ocieplenia domu czy stropów. Kto może je otrzymać?

Fot: Program Czyste Powietrze 2019

Osoba fizyczna, która jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego bądź osoba, która otrzymała pozwolenie na budowę, może uzyskać dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze 2019”. 

Ukierunkowanie programu
Program „Czyste powietrze 2019” jest nakierowany na dofinansowanie wymiany przestarzałych źródeł ciepła, z jakich Polacy korzystają w swoich domach. Dzięki niemu można też otrzymać pieniądze z przeznaczeniem na wykonanie ocieplenia domu.
Dofinansowanie może być przeznaczone między innymi na:

  • wymianę pieca,
  • instalację centralnego ogrzewania,
  • wykonanie ocieplenia domu lub stropów,
  • wymianę okien lub drzwi,
  • montaż baterii słonecznych lub pompy ciepła.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Celem programu jest zmniejszenie lub eliminacja emisji pyłków i innych zanieczyszczeń, jakie wprowadzane są do atmosfery przez domy jednorodzinne. Zasadniczo program ma doprowadzić do wymiany starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz do powszechnej termomodernizacji domów jednorodzinnych, co powinno sprawić, że zarządzanie energią w Polsce stanie się bardziej efektywne.

Kto skorzysta z dofinansowania?
Program „Czyste Powietrze 2019” skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy. Warunkiem podstawowym dla budynków istniejących jest wymiana starego pieca lub kotła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła spełniające wymagania programu Czyste Powietrze. Z kolei dla budynków nowo budowanych będzie to zakup i montaż nowego źródła ciepła spełniającego wymagania programu Czyste Powietrze.

Szukasz najlepszej lokaty? Porównaj oferty »
Osoby spełniające warunki uzyskania dofinansowania na ocieplenie domu czy nowy piec mogą składać wnioski w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program planowany jest na lata 2018-2029, a podpisywanie umów ma zakończyć się 31 grudnia 2027 roku.

Ile można dostać?
Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja obejmująca zwrot części poniesionych kosztów, to 53 tys. zł. Jeśli koszt inwestycji jest wyższy, beneficjenci mogą starać się o dofinansowanie w formie pożyczki. Minimalny koszt dofinansowania projektu wynosi 7 tys. zł.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »