A A A
drukuj

Kto może dostać certyfikat od BIK?

Data publikacji: 2015.09.08 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
2.8/5

Bardziej wiarygodni klienci banków mogą liczyć na wiele korzyści. Przykładem jest niższe oprocentowanie kredytu lub karty kredytowej. Od niedawna klienci banków otrzymują specjalny certyfikat, który potwierdza, że w przeszłości terminowo spłacali zobowiązania. W kolejnym filmiku BIK wyjaśnia, jak można uzyskać takie świadectwo kredytowej wiarygodności.

Fot: Kto moĹźe dostac certyfikat od BIK

Biuro Informacji Kredytowej oferuje nie tylko dostp do raportów zawierających historię spłat. Od niedawna, kredytobiorcy mogą również otrzymać BIK Pass. Ten dokument prezentuje podstawowe dane na temat spłacalności poprzednich kredytów. Można go użyć do potwierdzenia swojej finansowej wiarygodności. BIK Pass zainteresuje nie tylko instytucje finansowe. Taki dokument chętnie przeczyta np. osoba, która chce nam wynająć mieszkanie.

Obecnie specjalne oferty dla posiadaczy certyfikatu BIK Pass mają już banki (Alior Bank, Getin Bank) oraz ubezpieczyciele (AXA Direct, TU Europa, InterRisk). Wspomniany dokument można łatwo pobrać po utworzeniu bezpłatnego konta na stronie BIK-u. Najpierw warto jednak obejrzeć krótki film, który wyjaśnia zasady działania BIK Pass.


 

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »