A A A
drukuj

Lokaty kwartalne nawet na 4 proc. w skali roku

Data publikacji: 2018.06.08 godz. 14:55
OCENA
5.0/5

Obecnie na rynku finansowym w Polsce można znaleźć atrakcyjnie oprocentowane lokaty nawet na 4 proc. w skali roku. Jednak w takich ofertach nie brakuje haczyków. Zwykle można z nich skorzystać jednokrotnie i to wyłącznie wtedy, gdy mamy do czynienia z nowym klientem danego banku.

Fot: Ile można zyskać na lokacie kwartalnej?

Najwięcej 4 proc. w skali roku oferują banki dla nowych klientów na lokatach kwartalnych, w przypadku których istnieje ograniczenie minimalnej i maksymalnej kwoty depozytu. 

Realny zarobek na lokatach
Rada Polityki Pieniężnej od wielu miesięcy nie zmienia wysokości głównych stóp procentowych. W ten sposób blokuje możliwość podnoszenia oprocentowania depozytów bankowych. Na lokatach zarobimy już wtedy, gdy ich oprocentowanie wyniesie 1,6 proc. w skali roku, ponieważ inflacja w Polsce wynosi 1,3 proc. Od zarobionych odsetek należy zapłacić podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki, który wynosi 19 proc., z czego wynika różnica pomiędzy progiem opłacalności lokaty a inflacją CPI.
Najkorzystniej oprocentowane depozyty pozwalają zarobić 4 proc. w skali rocznej, ale to oferta obwarowana wieloma „haczykami”.

Szukasz najlepszej lokaty? Porównaj oferty »

Gdzie po 4 proc. na lokacie kwartalnej?
Nest Bank oferuje dla nowych klientów Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Warunkiem otwarcia lokaty powitalnej w Nest Banku jest założenie Nest Konta i złożenie wniosku o lokatę w ciągu kolejnych 30 dni. Lokatę można założyć na 3 miesiące, a minimalny depozyt wynosi 1000 zł.
Nest Bank ma ponadto ofertę powitalnej lokaty na 6 miesięcy, a warunkiem jej otwarcia jest założenie Nest Konta i przelewanie na niego wynagrodzenia w kwocie minimum 2500 zł. Obie lokaty można założyć na maksymalnie 10 000 zł. Otwórz Lokatę Witaj online »
Plus Bank oferuje z kolei Lokatę na Start dla nowych klientów, z okresem deponowania 3 miesiące, ale dzieli się go na 3 okresy odsetkowe, po 1 miesiąc każdy. W pierwszym okresie oprocentowanie wynosi 3 proc. w skali roku, w drugim 4 proc. w skali roku, a w 3 - 5 proc. w skali roku. Nowy klient może otworzyć tylko jedną Lokatę na Start. Kapitalizacja odsetek jest dokonywana po każdym zakończonym okresie odsetkowym. Minimalna wartość lokaty to 1000 zł, a maksymalna 10 000 zł. Po każdym pełnym okresie odsetkowym klient może zerwać lokatę bez utraty odsetek. Efektywne oprocentowanie Lokaty na Start w Plus Banku wynosi 4 proc. w skali roku.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »