A A A
drukuj

Jak lokata bankowa na długi okres, to w Santander Consumer Banku!

Data publikacji: 2017.07.06 godz. 09:11
OCENA
4.7/5

Banki nie rozpieszczają zbytnio klientów deponujących swoje oszczędności na dłuższy okres. Jednym z wyjątków jest Santander Consumer Bank. Możesz zyskać nawet...

Fot: Gdzie odłożyć duże oszczędności?

W obecnej sytuacji posiadacze oszczdności mają pewne powody do narzekania. Po sprawdzeniu oferty rynkowej okazuje się bowiem, że większość ciekawych propozycji dotyczy małych lokat na krótkie terminy (np. 3 miesiące). Na szczęście można znaleźć również nieliczne wyjątki. Jednym z nich jest Lokata Online na nowe środki* z Santander Consumer Banku. Ten depozyt stanowi ciekawą propozycję dla osób, które chcą przechować środki przez dłuższy czas.

Santander Consumer Bank szczególnie premiuje osoby wybierające dłuższe lokaty
Atuty oferty Santander Consumer Banku są bardzo dobrze widoczne, gdy weźmiemy pod uwagę okres oszczędzania wynoszący przynajmniej 12 miesięcy. Wspomniany bank tak ustalił oprocentowanie Lokaty Online na nowe środki*, że staje się ono szczególnie atrakcyjne w przypadku dłuższego przechowywania oszczędności. Trzymiesięczna lokata Online (na nowe środki*) ma oprocentowanie wynoszące 0,60% - 0,70%. Analogiczne stawki dla takiej samej lokaty rocznej oraz trzyletniej wynoszą odpowiednio 1,90% i 2,50%.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę oprocentowanie dla okresu oszczędzania 12 miesięcy, 15 miesięcy, 18 miesięcy, 24 miesiące oraz 36 miesięcy, to Lokata Online z Santander Consumer Banku jest praktycznie bezkonkurencyjna. Co ważne, opisywana lokata może mieć bardzo zróżnicowaną wartość (od 1000 zł do 250 000 zł). Niezależnie od wpłaconej kwoty, lokata posiada stałą stopę procentową w okresie na jaki została zawarta. Dlatego już na początku znamy dokładną wartość przyszłych odsetek. Otwórz lokatę online »

Warto dodać, że podwyższone oprocentowanie Lokaty Online jest oferowane osobom wpłacającym nowe środki*. Klienci przechowujący wcześniej wpłacone oszczędności, mogą liczyć na nieco niższe stawki. Te wartości oprocentowania też wydają się atrakcyjne na tle konkurentów. Przykładowe oprocentowanie Lokaty Online (na „stare środki”) wynosi: 1,60% (12 miesięcy), 1,90% (24 miesiące) oraz 2,50% (36 miesięcy).

Lokatę łatwo i bezpiecznie założymy przez Internet
Pomimo atrakcyjności swojej oferty, Santander Consumer Bank nie wymaga otwierania konta osobistego razem z Lokatą Online. To spory atut w porównaniu z wieloma konkurentami.
Możliwość szybkiego i bezpiecznego założenia Lokaty Online przez Internet jest kolejnym atutem oferty Santander Consumer Banku. Warto dodać, że posiadacz opisywanej lokaty zyskuje dostęp do systemu internetowego, w którym można łatwo kontrolować stan swoich oszczędności.
Sprawdź »

* Propozycja dotyczy nowych środków deponowanych ponad wolumen środków znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych w Santander Consumer Banku wg stanu na 17.03.2017 r. Oprocentowanie stałe w skali roku. Tabela Oprocentowania z dnia 08.06.2017 r. Minimalna kwota lokaty Online Nowe Środki wynosi 1 000 zł. Oprocentowanie rachunków lokat terminowych zerwanych przed terminem wynosi 0% w stosunku rocznym. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie lokaty. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus