A A A
drukuj

Lombardy – co warto o nich wiedzieć?

Data publikacji: 2019.10.22 godz. 10:08
OCENA
5.0/5

Pożyczka z lombardu jest łatwo dostępna i „droga” …
Oferta lombardów kusi między innymi dostępnością. Firmy prowadzące działalność lombardową, nie wymagają od klientów zaświadczeń o dochodach. Lombard nie sprawdza również wcześniejszej historii kredytowej klienta (w BIK - u) i danych na temat danej osoby w biurach informacji gospodarczej (BIG InfoMonitor, ERIF BIG, KRD BIG oraz KBIG). Liberalne podejście firm lombardowych wynika z faktu, że otrzymany przedmiot stanowi korzystne zabezpieczenie długu.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
Warto zdawać sobie sprawę, że brak weryfikacji klienta przez lombard będzie skutkował niezbyt korzystnymi warunkami pożyczki. Lombardowa pożyczka pod zastaw bardzo często ma wartość stanowiącą tylko 30% - 50% ceny rynkowej przedmiotu. Oznacza to spory zysk, jeżeli na wskutek braku spłaty pożyczki przedmiot przejdzie na własność lombardu i zostanie sprzedany innej osobie. Na wypłatę kwoty odpowiadającej tylko 30% - 50% rynkowej wartości przedmiotu można liczyć również wtedy, gdy podpisujemy z lombardem umowę sprzedaży z odkupem. W ramach odkupu trzeba będzie zapłacić kwotę znacznie większą od tej, którą otrzymaliśmy za sprzedany przedmiot.
Trzeba również pamiętać, że lombardy ze względu na specyfikę swoich usług zwykle prowadzą działalność w formie stacjonarnych punktów. Ich liczba na terenie całej Polski wynosi około 15 000 - 25 000. Nieliczne lombardy online oferują wypłatę ustalonej sumy pieniędzy, jeżeli klient wyśle do nich przedmiot zgadzający się ze wcześniejszym opisem.
Po uwzględnieniu wszystkich powyższych uwag można dojść do wniosku, że lombard stanowi wybór tylko dla osób, które bardzo szybko chcą otrzymać gotówkę i nie mają np. możliwości uzyskania zwykłej pożyczki pozabankowej.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »