A A A
drukuj

Pieniądze przez Internet na dowód

Data publikacji: 2015.07.09 godz. 00:00

Opracowanie własne
OCENA
2.9/5

Coraz więcej banków pożycza pieniądze w trybie online. Niedawno do tego grona dołączył Getin.

Fot: kredyt przez internet na dowod

Klienci bankw mają coraz mniej czasu wolnego, a dostęp do Internetu staje się powszechny. Takie warunki sprzyjają kredytodawcom pożyczającym pieniądze online. Wśród naszych czytelników dużą popularnością cieszą się już internetowe kredyty BNP Paribas i T-Mobile Usług Bankowych. Z tymi dwoma instytucjami od niedawna konkuruje Getin

Przygotuj tylko swój dowód

Dzięki wprowadzeniu internetowego kredytu (iKredyt), Getin może pozyskać klientów, którzy do tej pory korzystali z oferty firm pozabankowych lub konkurencyjnych banków.

iKredyt jest adresowany do osób potrzebujących niewielkiej kwoty - od 500 zł do 10 000 zł. Zgłoś się po kredyt »

Dzięki ograniczeniu maksymalnej wartości kredytu i liczby miesięcznych rat (od 3 do 36), możliwe jest zastosowanie uproszczonych procedur badania zdolności kredytowej. Prostotą cechuje się również strona służącą do zaciągania kredytu. Znajdziemy na niej m.in. przejrzysty kalkulator z suwakami. To rozwiązanie, które pozwala na szybkie obliczenie rat, jest dobrze znane klientom firm pożyczkowych.

Internauci wnioskujący o kredyt w Getin Banku muszą przygotować tylko zdjęcie lub skan swojego dowodu osobistego. Ten plik w odpowiednim formacie (na przykład jpg.) jest załączany na końcu formularza. Wcześniej wnioskodawca musi podać swoje dane osobowe oraz informacje na temat sytuacji finansowej. Dodatkowo Getin Bank pyta o kredyty, które są spłacane lub zostały zaciągnięte w ciągu ostatniego roku. Jest to sposób na weryfikację tożsamości internauty.

Klienci Getin Banku mogą pożyczyć pieniądze bez wychodzenia z domu na dowód. Dla użytkowników Facebooka czeka miła niespodzianka. Sprawdź

Warto podkreślić, że bank natychmiast dokonuje oceny informacji, które przesłał wnioskodawca. Na ich podstawie jest wydawana wstępna decyzja kredytowa. Jeżeli bank zdecydował się na pożyczenie pieniędzy, to klient otrzyma formularz informacyjny oraz wzór umowy. Te pliki można zapisać na dysku twardym komputera i spokojnie przeczytać. W dalszej kolejności klient powinien przesłać złotówkę w ramach przelewu weryfikacyjnego. Ta kwota później zostanie zwrócona przez bank. Po potwierdzeniu swojej tożsamości, wnioskodawca może podpisać umowę kredytu przez Internet. Gdy umowa zostanie zawarta, pieniądze niezwłocznie trafią na podane konto klienta. Podobnie jak w przypadku innych kredytów gotówkowych, klient Getina może wydać otrzymaną kwotę na dowolny cel.

Weź kredyt na dowód bez wychodzenia z domu »

Getin pozwala na obniżenie oprocentowania oraz prowizji

Osoba wybierająca iKredyt już w momencie wypełniania wniosku wie, jaka będzie maksymalna wysokość raty. Ta informacja jest pokazywana w kalkulatorze kredytowym. Po sprawdzeniu szczegółowych parametrów okazuje się, że oferta iKredytu jest prosta i pozbawiona „haczyków”. W ramach podstawowej propozycji klient może liczyć na oprocentowanie nieprzekraczające 10,00% rocznie oraz prowizję za udzielenie kredytu (prowizję przygotowawczą) wynoszącą 14,99%. Na obniżkę zmiennego oprocentowania do 7,00% mogą liczyć osoby wykupujące dodatkowe ubezpieczenie kredytu. Polisa chroniąca od skutków inwalidztwa lub utraty pracy nie jest obowiązkowa. Jej zakup skutkuje niewielkim podwyższeniem raty kredytowej. W zamian klient otrzymuje ochronę ubezpieczeniową.

Przykładowa wysokość rat w iKredycie
Parametry kredytu Wysokość raty dla kredytu bez ubezpieczenia Wysokość raty dla kredytu z ubezpieczeniem Różnica raty dla kredytu z ubezpieczeniem
Kwota kredytu 2000 zł, okres spłaty: 6 miesięcy 403,63 zł 419,71 zł +3,98%
Kwota kredytu: 4000 zł, okres spłaty: 12 miesięcy 413,67 zł 427,03 zł +3,23%
Kwota kredytu: 7000 zł,okres spłaty: 24 miesiące 379,97 zł 386,68 zł +1,77%
Kwota kredytu: 10 000 zł, okres spłaty: 36 miesięcy 379,57 zł 400,74 zł +5,58%

Wyniki podane w powyższej tabeli nie uwzględniają dodatkowego rabatu, który przewidział Getin Bank. Na niższe raty mogą liczyć klienci, którzy zweryfikują swoją tożsamość w jednym z podanych serwisów społecznościowych. Warto podkreślić, że bank nie uzyskuje dostępu do loginu i hasła klienta (np. na Facebooku). W zamian za dodatkową weryfikację kredytobiorcy, prowizja przygotowawcza jest obniżana o jeden punkt procentowy (np. z 14,99% do 13,99%). Obniżki prowizji będą się sumować jeśli bank potwierdził wiarygodność klienta w więcej niż jednym serwisie społecznościowym.

Rozwiązanie stosowane przez Getina to jeden z najciekawszych przykładów wykorzystania serwisów społecznościowych w bankowości. Można oczekiwać, że wkrótce podobny system weryfikacji klienta wdrożą również inne krajowe banki.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »