A A A
drukuj

Pożyczka na krótki okres w banku, czy firmie pozabankowej?

Data publikacji: 2017.08.02 godz. 11:35
OCENA
4.8/5

Pożyczka pozabankowa wydaje się najlepszym sposobem na pożyczenie gotówki na kilka miesięcy. Znacznie tańszy może być jednak kredyt gotówkowy z banku. Jak bardzo?

Fot: Pożyczka na mniej niż rok tańsza w banku.

Firmy pożyczkowe stały się już pełnoprawnym elementem systemu finansowego w Polsce i realną konkurencją dla banków. Takie firmy wypracowały sobie silną pozycję przede wszystkim na rynku krótkookresowych pożyczek. Niektóre banki nie zamierzają w spokoju przyglądać się rozwojowi pozabankowych pożyczkodawców. Dlatego na rynku pojawiły się kredyty gotówkowe, które można łatwo i szybko zaciągnąć przez Internet. Te kredyty mogą być ciekawą i znacznie tańszą alternatywą dla pożyczki pozabankowej. Trzeba oczywiście pamiętać, że banki biorą pod uwagę tylko wnioski od osób posiadających dobrą historię kredytową.

W niektórych bankach pieniądze można pożyczyć na 3 - 6 miesięcy
Przy pomocy naszej porównywarki, łatwo można znaleźć kredyty gotówkowe będące ciekawą alternatywą dla kilkumiesięcznych pożyczek. Takie kredyty zostały zaprezentowane w poniższej tabeli. Pod uwagę wzięliśmy tylko produkty, które wyróżniają się niskim poziomem łącznych kosztów i prostą procedurą wypłaty środków. Mowa o ofertach: 

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie analizowane kredyty są dostępne w trybie online (przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu). To upodabnia je do ratalnych pożyczek pozabankowych (takich jak na przykład eKredycik albo GotowkaNatychmiast).

W przypadku analizowanych kredytów bankowych, kolejną ważną kwestią jest możliwość pożyczenia środków na krótki okres (3 miesiące - 6 miesięcy). Warto również wspomnieć o niewielkiej minimalnej wartości kredytów. Pod tym względem, przoduje Santander Consumer Bank (minimalna wartość kredytu: 500 zł). Pozostałe banki ustaliły nieco wyższe limity (ING i BGŻ - BNP: 1000 zł, Inbank: 2000 zł).

Trzeba nadmienić, że wszystkie analizowane kredyty cechują się również stałą stopą oprocentowania dla krótkiego okresu spłaty (patrz poniższa tabela). Takie rozwiązanie gwarantuje, że rata nie wzrośnie nawet po spodziewanej podwyżce stóp procentowych NBP.

Popularne kredyty gotówkowe z krótkim okresem spłaty i łatwą procedurą kredytową (lipiec/sierpień 2017 r.)
Nazwa banku
Nazwa kredytu
Okres spłaty Koszt przykładowego kredytu
(3000 zł na 6 miesięcy)
Złóż wniosek
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
do 48 m-cy  211 zł złóż wniosek »
ING Bank Śląski
Pożyczka Gotówkowa
od 3 m-cy do 96 m-cy 325 zł złóż wniosek »
BGŻ - BNP Paribas
iGotówka
od 6 m-cy do 84 m-cy 272 zł złóż wniosek »
Inbank
Kredyt gotówkowy
od 4 m-cy do 72 m-cy 262 zł złóż wniosek »

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Kredyt to znacznie tańsza alternatywa dla pożyczki pozabankowej
Powyższa tabela oprócz dokładnych cech opisywanych kredytów, prezentuje również przykładowy koszt pożyczenia 3000 zł na 6 miesięcy. W zależności od banku, ten koszt wynosi 211 zł - 325 zł (patrz powyżej). Podane wyniki warto porównać z analogicznymi kosztami pożyczek pozabankowych. Do porównania można zakwalifikować pożyczki, które ze względu na niskie raty, zajmują czołowe miejsca w rankingach eBroker (Hapi Pożyczki, eKredycik, Super Grosz, Zaplo). Porównywalny koszt tych pożyczek o wartości 3000 zł i półrocznym okresie spłaty wynosi:

Nietrudno zauważyć, że kredyty bankowe przyznawane przez Internet (patrz powyższa tabela), posiadają bardzo dużą przewagę pod względem kosztów. Istnieje jednak pewien szkopuł, który sprawia, że znacznie droższe pożyczki pozabankowe dla wielu osób mogą być jedynym wyborem. Jak wiadomo, banki nie chcą pożyczać środków osobom posiadającym złą historię kredytową. Od tej zasady niestety nie ma żadnych wyjątków.
60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »