A A A
drukuj

Promocje bankowe sposobem na tańsze tankowanie

Data publikacji: 2019.04.29 godz. 13:20
OCENA
5,0/5

Na stacjach benzynowych ceny paliw cały czas podlegają wahaniom. Za diesla płacimy dziś niemal 5 zł za litr, a za popularną benzynę PB95 bezołowiową około 4,6 zł. Kierowcy mogą zaoszczędzić na tankowaniu, jeśli skorzystają z licznych promocji bankowych. Przedstawiamy kilka przykładów.

Fot: Konta bankowe ze zwrotem części kosztów za paliwo.

Banki oferują ciekawe promocje pozwalające kierowcom oszczędzać na tankowaniu samochodów. Znajdziemy je m.in. w Alior Banku, Toyota Banku i mBanku. 

Tańsze tankowanie z Alior Bankiem
Nowi klienci firmowi Alior Banku mogą skorzystać z niższych cen paliw na dowolnych stacjach benzynowych, jeśli zdecydują się założyć Rachunek Partner z kartą debetową. Alior Bank gwarantuje przy tym niską cenę paliwa - tylko 3,90 zł za litr. Jeśli klient zapłaci na stacji więcej - a niewątpliwie przy bieżących cenach paliw będzie to miało miejsce, Alior Bank zobowiązuje się zwrócić mu różnicę. Problem w tym, że taki „caschback” może być dokonany w wysokości maksymalnie 100 zł miesięcznie.
Rachunek Partner w Alior Banku może być kontem bezpłatnym, o ile klient będzie z niego aktywnie korzystał. Bank nie pobiera opłat za:

  • przelewy internetowe w systemie Elixir,
  • wypłaty z bankomatów Alior Banku,
  • kartę Mastercard® Debit Commercial

Zwrot za zakup paliwa klient uzyska po otwarciu firmowego rachunku z odpowiednią kartą płatniczą. Musi on płacić minimum 1 raz w miesiącu kartą za paliwo na stacjach benzynowych w Polsce i dokonywać kartą płatności za minimum 500 zł w miesiącu oraz wykonywać z rachunku przelewy do ZUS i urzędu skarbowego. Sprawdź »

Inwestorzy płacą mniej za paliwo
Sieć stacji paliw Orlen ma do dyspozycji klientów ciekawą promocję, która pozwala oszczędzać na tańszym paliwie. Chodzi tu o program „Orlen w portfelu”, który skierowany jest do akcjonariuszy. Został uruchomiony w listopadzie 2018 roku i obejmował początkowo akcjonariuszy, którzy posiadali rachunek maklerski w Domu Maklerskim PKO BP i na nim zgromadzone co najmniej 50 akcji spółki.
Obecnie także klienci usługi eMakler w mBanku mogą za każdy pełny miesiąc kalendarzowy, w czasie którego uczestnik programu „Orlen w portfelu” będzie miał co najmniej 50 Akcji PKN Orlen, będzie korzystał z rabatów w kolejnym miesiącu kalendarzowym. Zniżki te obejmują:

  • 15 groszy rabatu na każdy litr paliwa VERVA,
  • 10 groszy rabatu na każdy litr paliwa EFECTA - do 300 litrów łącznie na obu typach paliwa,
  • 10 proc. bonusu na produkty spoza oferty paliwowej.

Uczestnicy programu otrzymują przy tym imienną kartę uczestnictwa.

Moto Konto w Toyota Banku
Ciekawą ofertę dla zmotoryzowanych klientów ma Toyota Bank. Oferuje Moto Konto z aplikacją Tankuj Korzyści. Dzięki niej można uzyskać do 10 proc. zwrotu za paliwo, a przy tym atrakcyjne oferty specjalne i rabaty na samochody. Haczykiem oferty jest to, że 10 proc. zniżki na paliwo przysługuje, jeśli klient zapewni średnie miesięczne saldo na rachunku w wysokości 3000 zł, średnie miesięczne saldo depozytów 50 000 zł oraz wykona miesięczne transakcje kartą płatniczą w wysokości 1000 zł.
Moto Konto pozostanie darmowe, jeśli klient utrzyma na nim średniomiesięczne saldo w wysokości 1000 zł, albo średniomiesięczne saldo na lokatach w wysokości 2500 zł. Alternatywnie, darmowe konto przysługuje, jeśli klient spłaca raty finansowania Toyota Banku lub Toyota Leasing.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »