A A A
drukuj

Singiel na mieszkanie pożyczy nawet 600 000 zł

Data publikacji: 2014.06.02 godz. 15:40

Ekspert, eBroker.pl
OCENA
3.6/5

Samotne osoby z reguły posiadają mniejsze dochody niż przeciętna rodzina. Ich koszty utrzymania są jednak znacznie niższe. W związku z tym singiel posiadający dość wysoki dochód nie będzie miał problemów z uzyskaniem kredytu hipotecznego o wartości 400 000 zł - 600 000 zł. Potwierdzają to szacunki maksymalnej zdolności kredytowej w dwudziestu bankach …

"summary">Kredyt dobrze dopasowany!
Weź kredyt na miarę swoich możliwości

mBank, Citibank oraz Getin – to najhojniejsi kredytodawcy

Dzięki obliczeniom firmy Expander można dowiedzieć się, jaką kwotę pożyczy od banku warszawski singiel. Wspomniane szacunki uwzględniają miesięczny dochód na poziomie 5000 złotych netto i okres spłaty wynoszący przynajmniej 30 lat.  

Informacje, które uzyskaliśmy od pośrednika finansowego dotyczą dwudziestu krajowych banków. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że analizowani kredytodawcy w bardzo różny sposób oceniają sytuację zamożnego singla. Największego kredytu takiej osobie może udzielić mBank (593 290 zł). Banki zajmujące cztery kolejne pozycje są znacznie ostrożniejsze (patrz poniżej). Ich szacunki maksymalnej zdolności kredytowej wahają się od 510 000 zł (Deutsche Bank) do 528 017 zł (Citi Handlowy).

W analizowanej grupie banków można również znaleźć instytucje, które po uwzględnieniu przyjętych założeń pożyczą kwotę nieprzekraczającą 420 000 zł. Mowa o Banku Gospodarki Żywnościowej, Credit Agricole i Banku Nordea.     

Zabadaj za darmo swoją zdolność kredytową »

W ramach podsumowania warto nadmienić, że dziesięć spośród dwudziestu banków ustaliło zdolność kredytową singla jako kwotę nie większą od 472 118 zł. Różnica pomiędzy dwoma skrajnymi szacunkami (391 546 zł i 593 290 zł) nieznacznie przekracza 34%. W przypadku rodziny „2+1”, która posiada taki sam dochód, jak samotny kredytobiorca analogiczna wartość jest znacznie większa (44,30%). To oznacza, że banki bardziej zgodnie oceniają ryzyko związane z udzieleniem kredytu singlowi.  

Zobacz, ile banki mogą pożyczyć  trzyosobowej rodzinie

Zdolność kredytowa singla Źródło: opracowanie własne na podstawie danych firmy Expander

Członkowie rodziny pomogą w uzyskaniu kredytu …

Zaprezentowane wyniki dotyczą klienta, który dysponuje ponadprzeciętnym dochodem. Mniej zamożni single nie mają równie wysokiej zdolności kredytowej. Samotna osoba, która zarabia około 2000 zł netto może mieć problem z zakupem własnego lokum. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem okazuje się pomoc krewnych. Dzięki przystąpieniu wiarygodnego współkredytobiorcy  maksymalna zdolność kredytowa powinna wzrosnąć. Opisywane rozwiązanie jest możliwe, jeżeli suma wieku najstarszego kredytobiorcy i okresu spłaty nie przekracza limitu ustalonego przez bank (więcej informacji w naszym artykule). Szczególną uwagę na ograniczenia związane z wiekiem powinni zwrócić uwagę single, którzy chcą zaciągnąć kredyt razem z rodzicami.    

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »