A A A
drukuj

Firmowe auto wynajmiesz za... 600 zł

Data publikacji: 2014.05.12 godz. 15:26

Ekspert, eBroker.pl
OCENA
3,8/5

Reklamy Getin Leasing od niedawna można zobaczyć w największych mediach. Wspomniana firma promuje usługę określaną jako leasing mobilny. Ten ciekawy wariant leasingu jest przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie chcą wydatkować czasu na zarządzanie swoją flotą. Warto wiedzieć, że w ofercie Grupy Getin Noble Bank znajdują się również bardziej tradycyjne rozwiązania leasingowe.

"summary">Szukasz korzystnej oferty leasingu?
Sprawdź najtańszą ofertę na rynku

Minimalny koszt leasingu mobilnego to 600 zł/miesiąc

Usługa leasingu mobilnego jest dostępna dla praktycznie wszystkich przedsiębiorców. Mogą z niej skorzystać również firmy, które potrzebują tylko jednego samochodu o masie nieprzekraczającej 3,50 tony. Po zakończeniu okresu eksploatacji leasingobiorca wybiera odkup auta (po cenie ustalonej w umowie) lub przedłuża umowę i otrzymuje nowy pojazd.

Osoba decydująca się na leasing mobilny płaci stałe, miesięczne raty. Ich kwota wynika m.in. z różnicy pomiędzy początkową wartością auta i umowną ceną odkupu. Informacje dostarczone przez Getin Leasing wskazują, że minimalny koszt nowej usługi to 600 złotych netto/miesiąc. Taki poziom raty może być zaproponowany firmie, która przez 4 lata będzie eksploatowała nowy samochód o wartości 29 765,30 zł netto. Po podpisaniu umowy przykładowy klient Getin Leasing nie wniesie żadnej opłaty wstępnej. Jego miesięczna rata (600 zł netto) uwzględnia również koszty:

 • usług świadczonych w ramach pakietu serwisowego maxi (przeglądów i badań technicznych)
 • likwidacji szkód komunikacyjnych oraz pakietu Assistance 24H
 • zapewnienia samochodu zastępczego na czas ewentualnej naprawy

Trzeba nadmienić, że klient Getin Leasing w swojej umowie wybiera obowiązujący limit przejechanych kilometrów. Przedsiębiorcy, którzy często korzystają z samochodu mogą ustalić wspomniany limit na poziomie 200 000 km – 250 000 km.     

Tradycyjny leasing jest dostępny również bez VAT …

Warto wiedzieć, że oferta Grupy Getin obejmuje również tradycyjne warianty leasingu. Taka usługa jest dostępna w ramach modelu operacyjnego lub finansowego. Klienci Getin Leasing mogą użytkować wynajęty pojazd nawet przez 7 lat. To jeden z najdłuższych okresów eksploatacji samochodów, które są oferowane na krajowym rynku leasingu. Można z niego skorzystać bez zbędnych formalności. Leasingodawca deklaruje, że do zawarcia umowy wystarcza tylko dowód osobisty. Zapoznaj się z ofertą leasingu bez formalności »

Leasing proponowany przez Grupę Getin dotyczy nie tylko nowych samochodów. Z opisywanej usługi mogą korzystać także osoby wybierające używane auto. Sprzedawca takiego pojazdu nie musi być płatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach wariantu Leasing bez VAT można użytkować auto sprzedane przez:

 • osoby nieprowadzące działalności gospodarczej
 • przedsiębiorców zwolnionych z VAT-u
 • importerów

Osoba korzystająca z opisywanej oferty płaci raty, które nie są powiększone o podatek od towarów i usług.  

Konsumenci też mogą wynająć samochód!

Leasing konsumencki na razie nie jest szczególnie popularny wśród polskich klientów. Getin Leasing próbuje zmienić tę sytuację. W jego ofercie można znaleźć usługi przeznaczone dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej (tzw. konsumentów). Tacy klienci w zamian za raty leasingowe użytkują:

 • samochody nowe i używane
 • motocykle nowe i używane (w wieku do 3 lat)
 • nowe skutery i quady

Sporym atutem leasingu konsumenckiego jest mniej restrykcyjna ocena sytuacji finansowej klienta. Z takiego rozwiązania korzystają m.in. osoby, którym żaden bank nie udzieli kredytu samochodowego. Więcej informacji o zaletach leasingu konsumenckiego można znaleźć w artykule, który ukazał się na eBroker.pl.

Sprawdź, która opcja leasingu jest najlepsza dla Twoje firmy

Komentarze

comments powered by Disqus
 • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
 • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
 • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »