A A A
drukuj

Poznaj swoje prawa:
Zaległości w czynszu mogą grozić eksmisją z mieszkania?

Data publikacji: 2016.10.06 godz. 16:53

Ekspert, eBroker.pl
OCENA
4.1/5

Wspólnota mieszkaniowa też może zlicytować mieszkanie za długi
O możliwości eksmisji powinni pamiętać również właściciele wyodrębnionych mieszkań. Lokal własnościowy może zostać zlicytowany na poczet długów, jeżeli jego właściciel uporczywie uchyla się od obowiązku płacenia czynszu. Zgodnie z artykułem 16 ustawy o własności lokali, wspólnota mieszkaniowa może sądownie domagać się licytacji mieszkania, wtedy gdy jego właściciel ma duże zaległości czynszowe, utrudnia korzystanie z budynku lub uporczywie/rażąco łamie zasady porządku domowego (np. zakłócając ciszę nocną).

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
Niezależnie od przyczyn i okoliczności eksmisji, wymagane jest przestrzeganie zasad określonych przez ustawę o ochronie praw lokatorów i kodeks postępowania cywilnego. Te przepisy dotyczące m.in. prawa do lokalu zastępczego, omówiliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów.
Sprawdź, kiedy nie można przeprowadzić eksmisji »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus