A A A
drukuj

Załóż lokatę- uratuj zwierzaka!

Data publikacji: 2013.09.30 godz. 10:08

Opracowanie własne
OCENA
5.0/5

W zeszłym roku Bank Ochrony Środowiska wsparł finansowo ochronę m.in. łosi, w tym roku może pomóc- fokom, rysiom lub sarnom. Jeśli myślisz o założeniu lokaty, warto zapoznać się z prowadzoną obecnie akcją BOŚ Banku- „2 zł dla Zwierzaka”. Korzystając z oferty przygotowanej przez bank, możesz wspomóc ochronę dzikich zwierząt. Zasady są proste, ty zakładasz lokatę na co najmniej miesiąc, a bank wpłaca na konto fundacji 2 zł.

16 września ruszyła kolejna edycja akcji organizowanej przez BOŚ Bank „2 zł dla Zwierzaka”. Akcja promocyjna będzie trwała do odwołania. Proekologiczne działania banku mają na celu wsparcie ochrony dzikich gatunków zwierząt. Przez ponad 20 lat swojej działalności bank sukcesywnie wspiera działania na rzecz ochrony środowiska. Dzięki tego typu działaniom, zrealizowano wiele projektów ekologicznych. A łączna wartość inwestycji, zrealizowanych dzięki wsparciu Banku wyniosła prawie 40 mld zł.

W tym roku, ci którzy założą co najmniej miesięczną lokatę będą mogli zagłosować na Fokę, Rysia lub Sarnę. Podobnie, jak w zeszłorocznej edycji, suma zgromadzonych pieniędzy zostanie przekazana organizacji, która zajmuje się ochroną gatunku, który zyska największą liczbę głosów. O tym, gdzie trafią pieniądze, zadecyduje ogólnopolskie głosowanie. Swój głos można oddać na stronie www.ekolokaty.bosbank.pl lub odwiedzając oddział banku.

Ekolokata, Zysk od ręki czy Ekoprogres?

Na stronie www.ekolokaty.bosbank.pl Bank Ochrony Środowiska oferuje trzy lokaty terminowe. Każdy kto skorzysta z oferty banku i założy jedną z nich, będzie mógł zagłosować na wybrane przez siebie zwierzę. Aby założyć jedną z lokat: Ekolokatę, Lokatę Zysk od ręki lub Lokatę Ekoprogres 12 należy posiadać minimum tysiąc złotych. Lokaty są zawierane na minimum jeden miesiąc, w wersji maksymalnej, zgromadzone środki można pomnażać na wspomnianych lokatach przez okres 12 miesięcy.

Na chwilę obecną najwyższe oprocentowanie można uzyskać otwierając dwunastomiesięczną lokatę Ekoprogres 12 (średnie oprocentowanie 2,8%), następnie dwunastomiesięczną Ekolokatę (oprocentowanie 2,7%) oraz dziewięciomiesięczną Lokatę Zysk od ręki (oprocentowanie 2,4%).

Ekolokatę można zawrzeć na okres: jednego miesiąca, trzech miesięcy, sześciu miesięcy oraz dwunastu miesięcy. Oprocentowanie dla lokat wygląda następująco, dla: jednomiesięcznych- 2,1%, trzymiesięcznych- 2,2%, sześciomiesięcznych- 2,5% oraz dwunastomiesięcznych- 2,7%.

Trzy możliwe okresy zarabiania, bank oferuje dla lokaty Zysk od ręki. W ofercie dostępne są lokaty trzymiesięczne, sześciomiesięczne oraz dziewięciomiesięczne. Oprocentowanie różni się nieco od Ekolokaty i lokaty Ekoprogres. Zawierając lokatę na okres trzech miesięcy można liczyć na oprocentowanie- 2,1%, korzystając z oferty lokaty sześciomiesięcznej można zarobić- 2,3%, natomiast przy maksymalnym okresie(dziewięciu miesięcy) proponowanej lokaty, klient zarobi- 2,4%.

Zakładając lokatę Ekoprogres 12, na oprocentowaniu można zarabiać od miesiąca do dwunastu miesięcy, bez utraty odsetek, gdy zerwiemy lokatę przed terminem! Na okresach od jednego do trzech miesięcy przypisane jest oprocentowanie 2,1%, od czterech do sześciu miesięcy można liczyć na 2,4%, od siedmiu do dziewięciu miesięcy 3,2%, natomiast od dziesięciu do dwunastu miesięcy oprocentowanie kształtuje się na poziomie 3,5%. Średnie oprocentowanie po pełnym okresie lokaty to 2,8%.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »