A A A
drukuj

Zanim zdecydujesz się wypłacić dużą gotówkę z konta…

Data publikacji: 2012.03.13 godz. 15:53

Koordynator działu prasowego, eBroker.pl
OCENA
5,0/5

Konta oszczędnościowe w czasach mało atrakcyjnych lokat cieszą się dużą popularnością wśród klientów oszczędzających. Dla niektórych wkrótce nadejdzie czas osiągnięcia zamierzonego celu i wypłaty większej ilości gotówki, a to wcale nie jest takie proste…

Cash Back dobry dla studenta

Zanim przejdziemy do problemu wypłacania dużych kwot z konta dobrze też poruszyć problem, który dotyka głównie ludzi młodych. Każdy, kto w czasach studenckich opierał swój budżet tylko i wyłącznie na łaskawości rodziców rozumie dylemat, który ja nazywam „za dużo na piwo, za mało, żeby wypłacić z bankomatu”. Szczęściarzami są ci, którzy w okolicy mają bankomaty Cash4You (minimalna wypłata to 20zł) i posiadają konto z darmowymi wypłatami. Pozostali mając nawet 49zł na rachunku mogą się pożegnać z gotówką. Zamów konto z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie>>

Z Cash Back  może skorzystać każdy, kto w portfelu trzyma kartę jednego z dwóch największych dostawców: Visa lub Master Card. Gdzie? W każdym hipermarkecie znajdziesz dziesiątki punktów, w których CB jest obsługiwany. Wystarczy kupić cokolwiek płacąc kartą i wcześniej poinformować kasjera, że chce się skorzystać z wypłaty gotówki z konta. Maksymalnie można wypłacić 200zł, ale nie będzie problemu ze sprawami groszowymi np. 199zł, ani też 3,89zł (tak wiemy – „najlepszych” win nie da się kupić w Realu).

 

15 tysięcy na remont. Z bankomatu?

W umowach dotyczących naszych rachunków bankowych mamy zapis o dostępnym limicie dziennym. Jest to najprościej rzecz ujmując maksymalna kwota transakcji wykonanych kartą w ciągu jednego dnia. Zazwyczaj ta kwota ustalana jest domyślnie przez bank i wynosi ok. 2 000zł- 3 000zł. Klient może ją dowolnie zwiększać poprzez wyrażenie chęci w placówce, na infolinii lub w systemach bankowości elektronicznej.

Warto o tym pamiętać. Zwłaszcza gdy dzień większych zakupów wyznaczamy sobie na sobotę lub niedzielę, albo gdy płacimy kartą za wymarzony 46’’ telewizor. Może się okazać, że nasze plany pokrzyżuje limit, o którym zdecydowana część społeczeństwa nie ma nawet pojęcia.

 

Bank nie wyda Ci pieniędzy na Mercedesa od ręki

Po gotówkę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych najlepiej wybrać się bezpośrednio do placówki banku. Należy jednak pamiętać o poinformowaniu banku minimum dwa dni wcześniej o chęci wypłaty większej ilości pieniędzy. Jeśli tego nie zrobimy, może się okazać, że bank odmówi wypłaty środków wyższych niż np. 20 tys. złotych. Placówka musi zachować płynność przez cały dzień, jednak z uwagi na bezpieczeństwo nie może przechowywać w swoich sejfach zbyt dużej ilości gotówki.  

Bez względu na to jaką wybierzemy formę wypłaty własnych pieniędzy z banku warto pamiętać o ograniczeniach na jakie natrafimy przez formalności, o których rzadko pamiętamy.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa w Citi Handlowy »
  • Konto Proste Zasady 18 do 26 lat w Getin Noble Bank »
  • Konto Proste Zasady w Getin Noble Bank »