A A A
drukuj

Zupełnie darmowe konto - czy to możliwe?

Data publikacji: 2014.08.14 godz. 00:00

Ekspert, eBroker.pl
OCENA
4,1/5

Całkowicie bezpłatne konta nadal są dostępne. Które banki oferują taki ROR?

Fot: Darmowe Konto Osobiste

"summary" style="text-align: justify;">Darmowe konto aż przez 5 lat!
Otworz rachunek i nie płać za konto

W ofercie banków można znaleźć wiele rachunków osobistych z kartą debetową, które są reklamowane jako bezpłatne. Niestety większość takich kont może być darmowa tylko dla klientów przekraczających limit wpływów lub „kartowych” transakcji. Jedynie kilka krajowych banków oferuje rachunki oszczędnościowo - rozliczeniowe (ROR-y), które nie generują miesięcznych kosztów. Dziś prezentujemy właśnie takie konta.

Cztery banki oferują ROR bez miesięcznych opłat

Analiza krajowego rynku potwierdza, że zupełnie bezpłatne konta z kartą debetową są prawdziwą rzadkością. Obecnie takie ROR-y znajdują się w ofercie czterech banków (Banku SMART, Meritum Banku, Banku Nordea oraz T-Mobile Usług Bankowych).

Wśród analizowanych rachunków na szczególne wyróżnienie zasługują propozycje T-Mobile Usług Bankowych oraz Meritum Banku. Pierwszy z wymienionych banków oferuje ROR, który prócz braku miesięcznych opłat zapewnia darmowe przelewy internetowe (w tym 10 natychmiastowych) oraz bezprowizyjne wypłaty z krajowych i zagranicznych bankomatów. Warto dodać, że posiadacze Konta T-Mobile, którzy są abonentami niemieckiego operatora telekomunikacyjnego mogą zarobić nawet 500 zł (patrz poniższa tabela).

Rachunek oferowany przez Meritum Bank oprócz darmowych przelewów internetowych (w systemie ELIXIR) i bezprowizyjnych wypłat z krajowych bankomatów wyróżnia się możliwością wymiany walut. Taka funkcja jest dostępna po otworzeniu walutowego konta e-Kantor. Posiadacze rachunku e-Kantor bez żadnych opłat mogą wysyłać zewnętrzne przelewy walutowe we franku szwajcarskim.

Mniej atrakcyjne propozycje przygotowały dwa inne banki: Nordea (Konto Ulubione) oraz SMART (Konto SMART). W przypadku drugiej z wymienionych instytucji problemem są opłaty za operacje w bankomatach, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2015 r. Oferta Nordei traci swoje atuty ze względu na ostateczne połączenie z PKO BP. Po tej operacji, która jest planowana na 1 października 2014 r. największy krajowy bank może zmienić warunki prowadzenia Konta Ulubionego.

Prezentacja kont osobistych, które wyróżniają się brakiem comiesięcznych opłat
Nazwa banku Nazwa konta Miesięczna opłata za prowadzenie konta Miesięczna opłata za obsługę karty debetowej Pozostałe prowizje i opłaty Dodatkowe informacje
Alior Bank 
Konto Wyższej Jakości

Otwórz konto »
0 zł 0 zł Opłata za wszystkie usługi i zlecenia wynosi 0 zł Brak opłat za konto przy wpływach miesięcznych min. 2500 zł lub transakcjach kartą o wartości min. 700 zł. Gwarancja niezmiennych warunków przez pięć lat.
T-Mobile Usługi Bankowe 
Konto T-Mobile

Otwórz konto »
0 zł 0 zł Przelew internetowy: 0 zł 
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą: 0 zł
Zwrot 5% transakcji kartą dla abonentów T-Mobile.
W ramach promocji klient może otrzymać 10 premii o wartości 50 zł/ mies.
Bank SMART
SMART Konto
0 zł 0 zł Przelew internetowy: 0 zł  
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą: 0 zł (do końca 2014 r.), później darmowe 3/mies. 
Konto może być otwarte przy pomocy aplikacji mobilnej (Android/Apple iOS).   
Nordea Bank 
Konto Ulubione
0 zł 0 zł Przelew internetowy: 0 zł 
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą (w eur) 
Po połączeniu Banku Nordea z PKO BP rachunek zmieni nazwę na  Konto Ulubione Adm. 
Meritum Bank ICB 
Proste Konto Osobiste


0 zł

0 złKrajowy internetowy: 0 zł 
Krajowy natychmiastowy: 5 zł 
Wypłata z bankomatów w Polsce: 0 zł
Możliwość połączenia konta z walutowym rachunkiem e-Kantor. Wspomniany rachunek pozwala na wymianę walut online i wykonywanie bezpłatnych przelewów zewnętrznych w CHF.

Alior ma zupełnie inny sposób na darmowe konto

W powyższym zestawieniu uwzględniliśmy również Konto Wyższej Jakości z oferty Alior Banku. Ten rachunek jest „darmowy” w nieco innym znaczeniu niż pozostałe ROR-y. Jego posiadacz, który otrzymał jednorazowo 2500 zł/m-c lub wykonał transakcje bezgotówkowe o wartości min. 700 zł/m-c nie poniesie absolutnie żadnych kosztów (patrz powyżej). Taka zasada dotyczy też nietypowych operacji (np. przelewów zagranicznych). Alior Bank dodatkowo deklaruje, że obecne warunki prowadzenia ROR-u nie zmienią się przez pięć kolejnych lat. W związku z tym Konto Wyższej Jakości stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla innych rachunków.

Czytaj więcej o Koncie Wyższej Jakości »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »