A A A
drukuj

Konta bankowe z darmowymi wypłatami z zagranicznych bankomatów

Data publikacji: 2016.07.21 godz. 15:45
OCENA
4.0/5

W trakcie zagranicznych wyjazdów korzystanie z bankomatów może być koniecznością. Warto sprawdzić, które konta osobiste pozwalają na pobieranie gotówki z bankomatów bez dodatkowych opłat.

Fot: W tych bankach wypłacanie pieniędzy za granicą jest bezpłatne

Patności bezgotówkowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Mimo tego, w trakcie urlopowego wyjazdu, nadal może się okazać, że sprzedawca lub usługodawca przyjmuje tylko wpłaty gotówkowe. Taka sytuacja dotyczy również państw Europy Zachodniej. Dlatego osoby, które zamierzają korzystać z zagranicznych bankomatów, powinny zainteresować się kosztami naliczanymi przez bank. Większość instytucji oferujących konta rozliczane w złotym, pobiera opłatę za każdą operację wykonaną w zagranicznym urządzeniu. Na szczęście, można znaleźć również konta zapewniające bezpłatne pobieranie gotówki z bankomatów poza granicami Polski. W przypadku takich rachunków, jedynym kosztem dla klienta może być niezbyt atrakcyjny kurs, który służy do przeliczenia złotych na obcą walutę. 

Konta osobiste z ponad 20 banków. Porównaj oferty »

Brak dodatkowej opłaty za przewalutowanie też jest ważną kwestią
Do niedawna, tylko najdroższe konta osobiste zapewniały bezpłatne pobieranie gotówki z zagranicznych bankomatów. Obecnie na rynku możemy znaleźć również popularne rachunki, które posiadają taką funkcjonalność. Warto nadmienić, że trzy konta spośród pięciu prezentowanych poniżej, nie obciążają swoich użytkowników dodatkową prowizją za przewalutowanie środków. Nieco gorzej prezentują się rachunki oferowane przez Credit Agricole (Konto osobiste PROSTO oszczędzające PREMIUM) oraz Millennium Bank (Konto 360°). Posiadacze wspomnianych kont nie zapłacą za samo pobranie gotówki z zagranicznego bankomatu, ale będą musieli ponieść koszty prowizji za przewalutowanie (2% wypłaty dla kart w PLN).

PILNE: Wybierasz się za granicę? Weź darmową pożyczkę nawet w 10 minut »
Warto również zwrócić uwagę, że cztery porównywane konta oprócz zerowych opłat za obsługę zagranicznych bankomatów, zapewniają również możliwość skorzystania z ciekawych promocji. Klienci T – Mobile Usług Bankowych (T-Mobile konto Premium) otrzymają zwrot 5% wartości zakupów (do 300 zł rocznie). W Alior Banku analogiczny zwrot wynosi 3% zakupów spożywczych (do 400 zł/rok). Credit Agricole wypłaca 250 zł za przeniesienie konta, a BGŻ BNP Paribas gwarantuje trzy lata darmowego prowadzenia rachunku.

Konta osobiste bez opłat za wypłaty z bankomatów za granicą
Nazwa banku Nazwa konta  Koszta związane z korzystaniem z bankomatów Pozostałe informacje o koncie Przejście do wniosku o konto
Alior Bank
Konto Rozsądne
0 zł za korzystanie ze wszystkich bankomatów za granicą. Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c, jeżeli na ROR jest przelewane wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium. W przeciwnym razie, opłata to 8 zł/m-c Opłata za użytkowanie karty: 5 zł/m-c, jeżeli na ROR jest przelewane wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium. W przeciwnym razie, opłata to 13 zł/m-c.Opłata za wydanie karty: 10 zł. Bank nalicza 3% zwrotu za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach, które zostały opłacone przy pomocy karty debetowej lub aplikacji iKASA. Zwrot jest naliczany przy regularnych wpływach na konto. Maksymalny limit premii to 50 zł/m-c lub 400 zł/rok. Złóż wniosek»
BGŻ BNP Paribas
iKonto
0 zł za korzystanie ze wszystkich bankomatów za granicą.  Bank gwarantuje trzyletnie zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta (promocja dotyczy rachunków założonych do 29 września 2016 r.). Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 300 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata to 7 zł/m-c. Złóż wniosek»
Credit Agricole
Konto osobiste PROSTO oszczędzające PREMIUM
0 zł za korzystanie ze wszystkich bankomatów za granicą.
Prowizja za przewalutowanie: 2,00% 
Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli wartość wpływów na konto wynosi przynajmniej 10 000 zł/m-c. W przeciwnym, razie opłata to 14,90 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c
Bank do 31 lipca 2016 r. wypłaca premię o wartości 250 zł osobom, które przeniosą konto z kartą i zapewnią wpływy wynoszące przynajmniej 1500 zł przez trzy kolejne miesiące. Jeżeli klient zapewni wpływ (1500 zł/m-c) przez sześć miesięcy, przeniesie konto z Credit Agricole i poda powód rezygnacji, to otrzyma dodatkowe 123 zł.
Złóż wniosek»
Millenium Bank
Konto 360°
0 zł za korzystanie ze wszystkich bankomatów za granicą (jeśli spełniono warunek zwolnienia z opłaty za konto).
Prowizja za przewalutowanie: 2,00%.
Opłata za prowadzenie konta:
0 zł/m-c jeśli wpływy wynosiły przynajmniej 1000 zł/m-c i została wykonana co najmniej jedna transakcja bezgotówkowa. W przeciwnym razie, opłata to 8,00 zł/m-c. 

Opłata za użytkowanie karty:
0 zł jeśli zostały spełnione warunki do zwolnienia z opłaty za konto. W przeciwnym razie, opłata to 7 zł/m-c.
Złóż wniosek»
T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile konto Premium
0 zł za korzystanie ze wszystkich bankomatów za granicą. Opłata za prowadzenie konta: 0 zł/m-c jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wynosi przynajmniej 500 zł/m-c. W przeciwnym razie, opłata to 18,90 zł/m-c. Opłata za użytkowanie karty: 0 zł/m-c Bank zwraca 5% wartości zakupów (do 25 zł/m-c i 300 zł/rok). Premia naliczana dla transakcji bezgotówkowych na kwotę przynajmniej 500 zł. Złóż wniosek»

Osoby często przebywające za granicą powinny założyć rachunek walutowy
Warto nadmienić, że nawet brak opłat za korzystanie z zagranicznego bankomatu i prowizji dotyczącej przewalutowania środków, nie uchroni turysty przed ukrytymi kosztami. Wspomniane koszty wynikają z mało korzystnych kursów wymiany, które banki stosują podczas przeliczeń. W związku z powyższym, osoby często przebywające za granicą, powinny pomyśleć o koncie oraz karcie rozliczanej w walucie danego kraju (przykład: Polak pracujący na terenie Niemiec wypłaca gotówkę kartą w euro). Dzięki takiemu rozwiązaniu, można obniżyć koszty obsługi rachunków (o ile zagraniczny bank ma dobrą ofertę). Konta walutowe są oferowane również na polskim rynku. Niestety znalezienie rachunku walutowego, który zapewnia darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów, w praktyce stanowi spore wyzwanie. Obecnie jedyny taki rachunek oferuje Bank SMART (złóż wniosek »). 

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloDom Zielona Hipoteka w VeloBank »