A A A
drukuj

Co obejmuje bankowe assistance?

Data publikacji: 2018.05.14 godz. 12:26
OCENA
5,0/5

Instrumentem przyciągającym klientów do banków i skłaniającym do założenia rachunku osobistego, może być bankowy assistance, przypisany do konta. Jakie usługi obejmuje i w jakich sytuacjach klient może z nich skorzystać?

Fot: Jak wygląda ubezpieczenie assistance usług bankowych?

Bankowe assistance jest pakietem obejmującym usługi pomocowe w nagłych przypadkach, np. pomoc fachowców w przypadku awarii instalacji w domu klienta. 

Usługi assistance od banku - dla kogo?
Przyjęło się, że assistance do Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego przypisany jest wyłącznie do ofert kont premium, przeznaczonych dla klientów z zasobnym portfelem. Tymczasem coraz częściej takie oferty kierowane są do przeciętnych konsumentów. Assistance dołączany jest do rachunków osobistych i niekoniecznie musi wiązać się z uiszczaniem dodatkowych opłat z tego tytułu przez klienta. Ideą usług assistance jest zapewnienie klientom bezpłatnie pomocy w nagłych przypadkach.
Na przykład w banku BPS, w ramach promocji „Wygodne Konto dla Klientów ZUS”, oferowane są nie tylko promocyjne warunki cenowe rachunku, ale i bezpłatne ubezpieczenie assistance przez pierwsze 12 miesięcy obowiązywania ochrony. Konto mogą założyć jednak wyłącznie osoby, które otrzymują świadczenie emerytalne lub rentowe z ZUS.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »
Pomoc w razie wypadku samochodowego, domowego lub medycznego w pakiecie assistance zapewnia Alior Bank, w ramach oferty Konta Jakże Osobistego. Jest ono przeznaczone dla klientów indywidualnych.

Na co można liczyć w pakiecie assistance?
Każdy bank we współpracy z firmami ubezpieczeniowymi może zaoferować nieco inny pakiet assistance dla swoich klientów. Najczęściej spotykamy się jednak z zapewnieniem usług asssistance dla domu, które polegają na wezwaniu fachowców w razie awarii sprzętu czy instalacji domowych. W efekcie pęknięta rura nie jest problemem dla konsumenta, ponieważ bank zapewni mu szybką pomoc hydraulika. Zwykle klient nie płaci za koszty naprawy, ale jeśli już potrzebne są części zamienne lub elementy instalacji, najczęściej koszty ich zakupu ponosi sam.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »
Konsultacje z doradcami medycznymi także wchodzą w skład ofert assistance w kontach bankowych. Polegają one na tym, że w sytuacjach nagłych klient ma możliwość połączenia się z dedykowaną infolinią medyczną, aby uzyskać szybką poradę lekarza. Infolinia służy pozyskaniu informacji na konkretne pytanie i nie można jej traktować jako substytut wizyty w gabinecie lekarskim.
Dodatkowe infolinie mogą obejmować pomoc dla młodych rodziców w problemach, z którymi spotykają się w rodzicielstwie. Każdy bank sam może ustalić, jakie usługi pomocowe znajdą się w jego pakiecie assistance, dołączanym do konta osobistego.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska S.A. »
  • Konto Proste Zasady w Getin Noble Bank »