A A A
drukuj

Czy można konsolidować kredyt konsolidacyjny?

Data publikacji: 2019.05.27 godz. 12:29
OCENA
5.0/5

Konsolidacja to inaczej połączenie. W terminologii bankowej odnosi się ona do połączenia ze sobą w jeden większy kredyt kilku mniejszych zobowiązań. Czy można przy tym skonsolidować już wcześniej zaciągnięty kredyt konsolidacyjny?

Fot: Konsolidacja kredytu - na czym polega?

Istnieje możliwość, aby kredytobiorca, który aktualnie spłaca kredyt konsolidacyjny, dokonał jego konsolidacji, zmieniając okres spłaty kredytu, wysokość rat, warunki kredytowania, łącząc inne kredyty czy też uzyskując dodatkową gotówkę dowolnego przeznaczenia. 

 

Specyfika kredytu konsolidacyjnego
Warto wiedzieć, czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny i kiedy znajduje on zastosowanie. To kredyt łączący inne kredyty, pozwalający na uporządkowanie swoich zobowiązań finansowych, a ponadto ułatwiający ich spłatę. Nie można go jednak postrzegać jako remedium na powstałe na koncie kredytobiorcy zadłużenie. Banki udzielają kredytów konsolidacyjnych wyłącznie tym klientom, którzy mają odpowiednio wysoką zdolność kredytową oraz są wiarygodnymi dłużnikami.
Najczęściej banki odrzucają wnioski o konsolidację kredytową, jeśli klient ma negatywną historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej. Można powiedzieć, że kredyt konsolidacyjny nie jest równoznaczny z kredytem oddłużeniowym, ale jednocześnie pozwala zmniejszyć comiesięczne zobowiązanie finansowe wynikające z opłacanych rat kapitałowo-odsetkowych oraz nie pozwala na popadnięcie w poważne długi.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Jakie kredyty można konsolidować?
Zanim zaciągniemy w wybranym banku kredyt konsolidacyjny, powinniśmy się zorientować, jakie rodzaje zobowiązań finansowych dany bank konsoliduje. Na ogół w ramach konsolidacji można połączyć ze sobą takie kredyty jak:

  • kredyt gotówkowy,
  • zadłużenie w koncie (kredyt odnawialny czy linia kredytowa),
  • kredyt na karcie kredytowej,
  • pożyczka gotówkowa (także pozabankowa),
  • kredyt samochodowy,
  • zakupy ratalne (kredyt ratalny),
  • kredyt hipoteczny (o ile kredyt konsolidacyjny będzie miał ustanowione zabezpieczenie hipoteczne).

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Co ciekawe, niektóre banki i instytucje pozabankowe oferują konsumentom konsolidację kredytu konsolidacyjnego. To dobre rozwiązanie, jeśli uprzedni kredyt konsolidacyjny klient zaciągnął na gorszych warunkach niż te oferowane mu obecnie. Poza tym, jeśli w międzyczasie zaciągnął kolejne zobowiązania lub chce uzyskać kredyt z dodatkową gotówką, może postarać się o nową konsolidację.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus