A A A
drukuj

Czy można zaciągnąć kredyt na samochód używany?

Data publikacji: 2019.02.11 godz. 10:59
OCENA
5.0/5

Większość Polaków wybiera samochody używane. Tylko część społeczeństwa stać na nabycie nowego pojazdu. Sfinansowanie takiej inwestycji może odbywać się z wykorzystaniem kredytu bankowego. Jak i czy można zaciągnąć kredyt w celu nabycia samochodu używanego?

Fot: Kredyt samochodowy na używany pojazd.

Niektóre banki są skłonne skredytować zakup używanego pojazdu. Problem w tym, że nie jest ich za dużo i niekiedy w ofertach kredytów samochodowych występują limity wieku samochodu używanego. 

Polacy masowo kupują używane auta
Z danych Instytutu Samar wynika, że w grudniu 2017 roku Polacy sprowadzili do kraju 64 315 używanych samochodów, ale to i tak o 37 proc. mniej niż w grudniu 2016 roku. W całym 2017 roku po raz pierwszy zarejestrowano w Polsce o ponad 9 proc. mniej samochodów używanych niż w roku ubiegłym. Liczby robią wrażenie - było to 935 100 używanych pojazdów. Do tego dochodzą pojazdy używane krajowe, które są sprzedawane i kupowane w Polsce.
Używane samochodu kupowane są za gotówkę, ale i na kredyt. Niektóre banki są skłonne skredytować zakup używanego auta, ale limitują jego wiek. Nie można więc kupić na kredyt samochodowy każdego auta z drugiej ręki.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Kredyt samochodowy na auto używane
Nie we wszystkich bankach uzyskać można kredyt na samochód używany. Taką możliwość daje między innymi Santander Consumer Bank. W jego ofercie znajdziemy kredyt samochodowy z oprocentowaniem od 2,99 proc., który można spożytkować na zakup samochodów nowych i używanych. Sprawdź ofertę »
Nie więcej niż 10 lat może mieć kupowany na kredyt z Getin Banku samochód używany. Getin Bank oferuje Autokredyt dla Ciebie i jest gotowy do sfinansowania do 150 proc. wartości pojazdu. RRSO w ofercie Standard Autokredytu dla Ciebie wynosi 9,81 proc.
Zaledwie 5-letnie używane samochody skredytujemy z wykorzystaniem kredytu „Smartplan” w Toyota Banku. Kredyt zaciągany może być na okres 36 lub 48 miesięcy, z preferencyjnym oprocentowaniem 5,99 proc. w skali roku, ale klient musi mieć też wkład własny - w wysokości 10 proc. wartości pojazdu.
W przypadku takich kredytów zabezpieczeniem dla banku jest sam kupowany pojazd, choć banki mogą żądać ustanowienia innych, dodatkowych zabezpieczeń.

Alternatywne rozwiązanie
Zamiast szukać dedykowanego kredytu na zakup używanego auta, można skorzystać ze standardowej oferty bankowej na kredyt gotówkowy lub z limitu kredytowego w koncie i na karcie kredytowej. Wówczas pieniądze z banku można wykorzystać w dowolny sposób.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »