A A A
drukuj

Czy warto starać się o kredyt hipoteczny przez pośrednika?

Data publikacji: 2019.05.06 godz. 12:59
OCENA
5.0/5

Zaciąganie kredytu hipotecznego to proces, który nie jest realizowany w ciągu kilku chwil. Wymaga przebrnięcia przez procedury formalne oraz spełnienia wymagań banku dotyczących zdolności kredytowych. Czy potencjalnemu kredytobiorcy opłaca się staranie o kredyt hipoteczny bez wykwalifikowanego doradcy - pośrednika?

Fot: Czy do kredytu hipotecznego konieczny jest pośrednik?

O kredyt hipoteczny bez pośrednika mogą starać się osoby, które mają pewną wiedzę ekonomiczną, czas niezbędny do gromadzenia i porównywania ofert oraz mogą sobie pozwolić na dłuższe oczekiwanie na wypłatę kredytu. 

 

 

Wiedza dotycząca finansów
Nie należy podejmować decyzji o kredytowaniu pochopnie, zwłaszcza w przypadku, gdy zaciągany jest wieloletni kredyt hipoteczny w wysokiej kwocie. Trzeba dokładnie przeanalizować parametry co najmniej kilku ofert kredytowych i porównać je ze sobą. Wymaga to umiejętności analitycznego myślenia, a i samo gromadzenie propozycji kredytów dla klienta będzie pociągało za sobą konieczność poświęcenia swojego czasu.
Samodzielne zaciąganie kredytu hipotecznego w racjonalnych warunkach będzie wymuszało na kredytobiorcy zaangażowanie. Jeśli nie ma przysłowiowego „zielonego pojęcia” o kwestiach kredytowych, nie powinien decydować się na samodzielne poszukiwanie najlepszej propozycji kredytu hipotecznego, z wykluczeniem pomocy ze strony pośrednika kredytowego.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Kiedy można samodzielnie znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?
O kredyt hipoteczny bez pośrednika warto się starać, jeśli mamy sporo wolnego czasu i wiedzę ekonomiczną, a także potrafimy ze sobą porównywać różne parametry ofert kredytowych. Nie wystarczy porównać wysokości oprocentowania nominalnego czy marży kredytowej, aby wiedzieć, która propozycja bankowa dotycząca kredytu hipotecznego będzie dla nas najkorzystniejsza. Trzeba zwrócić uwagę na szereg innych czynników, w tym na:

  • wysokość prowizji kredytowej za przystąpienie do kredytu,
  • wysokość składek na obowiązkowe ubezpieczenia, np. ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie mieszkania czy domu od ognia i innych zdarzeń losowych oraz podobnych,
  • istnienie karencji kredytowej i możliwość skorzystania z wakacji kredytowych,
  • promocyjne warunki kredytowania, np. odstąpienie od pobierania prowizji lub obniżenie marży w konkretnym okresie kredytowania,
  • konieczność skorzystania z produktów towarzyszących dla wypracowania lepszych warunków kredytu hipotecznego.

Sprawdź oferty kredytów hipotecznych na eBroker.pl »

Nie bez znaczenia pozostają indywidualne wymagania banków dotyczące źródeł pozyskiwania dochodów, ich wysokości czy oceny wiarygodności kredytowej. Zdarza się, że jeden bank dla tego samego klienta odmówi wypłaty kredytu hipotecznego w pożądanej wysokości, a drugi przychyli się do jego wniosku.

W czym pomoże doradca finansowy?
Praca doradcy finansowego czy kredytowego polega na wieloetapowej weryfikacji ofert kredytowych. Posiadają doświadczenie i rzetelną wiedzę dotyczącą aktualnych kredytów udostępnianych w bankach oraz o wymaganiach poszczególnych instytucji kredytowych względem kredytobiorców.
Doradca pomoże w wyborze kredytu hipotecznego i najczęściej klient nic nie płaci za takie pośrednictwo, ponieważ to banki współpracujące z doradcą go wynagradzają za sprzedaż ich produktów. Dzięki doradcy proces kredytowania może trwać krócej, ponieważ będzie on doskonale wiedział, jakich dokumentów będzie wymagał od potencjalnego kredytobiorcy bank.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »