A A A
drukuj

Dama z torebką. O finansach kobiecym okiem

Data publikacji: 2013.09.23 godz. 14:56

artykuł sponsorowany

OCENA
4.1/5

Skandia Życie TU S.A. uruchomiła serwis edukacyjno-lifestyle’owy damaztorebka.pl. Projekt dedykowany jest kobietom, interesującym się tematyką finansową, zagadnieniami biznesowymi oraz rozwojem osobistym.

Serwis damaztorebka.pl oferuje dostęp do szerokiej bazy wiedzy, obejmującej felietony i materiały poradnikowe. Czytelniczki znajdą tu m.in. bogaty wybór artykułów z zakresu finansów osobistych, prawa oraz świata biznesu. Dla pań pragnących „oderwać się” od pracy zostały przygotowane „lekkie” materiały lifestyle’owe, poświęcone m.in. modzie, zdrowiu, psychologii, kulturze oraz sprawom rodzinnym.

Artykuły na stronie damaztorebka.pl są aktualizowane i uzupełniane na bieżąco. Dzięki temu użytkowniczki serwisu otrzymują regularny dostęp do najnowszych materiałów dotyczących aktualnych trendów, zagadnień problemowych oraz różnego typu wydarzeń.

Celem projektu damztorebka.pl jest inspirowanie kobiet do planowania i budowania swojej finansowej niezależności. Za pośrednictwem portalu będziemy podpowiadać nie tylko jakie rozwiązania finansowe wybierać, aby efektywnie realizować wyznaczone cele inwestycyjne, ale także jak unikać finansowych pułapek w życiu.” – mówi Paulina Topolska, doradca klienta Skandia Życie TU S.A

Kobiety odgrywają coraz większą rolę w świecie finansów. Mają również duży wpływ na budżet domowy. W Polsce decydują blisko o 70 proc. wydatków, zarówno tych konsumpcyjnych, jak i inwestycyjnych – polisach, funduszach, lokatach. Równocześnie częściej osiągając wyniki, stawiając na rozwiązania oferujące bezpieczny zysk.

Pomimo to, większość Polek aktywnie nie oszczędza z myślą o zabezpieczeniu swojej finansowej przyszłości. Dodatkowe środki odkłada tylko co trzecia kobieta, podczas gdy wśród mężczyzn odsetek ten wynosi 42 proc. Czynnikami wpływającymi na taką postawę są niefrasobliwość i nieświadomość konsekwencji takiego postępowania oraz braki w edukacji finansowej. Blisko trzy czwarte Polaków twierdzi, że nie ma żadnej wiedzy o instrumentach „emerytalnych” lub dysponuje jedynie podstawowymi informacjami w tym zakresie. Równocześnie, przeszło co drugi mieszkaniec naszego kraju deklaruje chęć zwiększenia swojej wiedzy na temat dostępnych narzędzi oszczędnościowo-inwestycyjnych .

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »