A A A
drukuj

Jak aktywować nową kartę wydaną do konta?

Data publikacji: 2019.05.31 godz. 10:16
OCENA
3.5/5

Zasadniczo do wszystkich kont osobistych wydawane są karty debetowe - płatnicze, pozwalające na wygodne korzystanie ze środków finansowych zgromadzonych na rachunku. Klienci muszą mieć przy tym świadomość tego, że każda nowo wydana karta do konta powinna być najpierw aktywowana, aby można było z niej korzystać w bankomatach, w sklepach i w punktach usługowych. Jak to zrobić?

Fot: Co robić, żeby aktywować kartę do konta?

Aktywowanie karty wydanej do konta jest bardzo proste - najczęściej banki umożliwiają taką aktywację za pośrednictwem bankowości internetowej, na koncie online klienta. 

Przykład mBanku
Każdy bank może mieć nieco inne wytyczne dotyczące aktywowania karty wydanej do konta bankowego. Na przykład mBank pozwala klientom na aktywację online, co znacznie ułatwia sprawę. Nie trzeba udawać się do stacjonarnego oddziału banku, aby to zrobić. Wystarczy po otrzymaniu karty do konta zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku.
Tam z menu głównego wybiera się zakładkę „Moje finanse - Karty”. Z listy dostępnych kart należy wybrać tę, którą chcemy aktywować. Będzie miała ona status „Do aktywacji”. Użytkownik powinien wybrać opcję „aktywuj”. Następny krok to wprowadzenie 16-cyfrowego numeru podanego na karcie i dwukrotne wprowadzenie dowolnie wybranego, 4-cyfrowego numeru PIN. Ostatecznie należy zatwierdzić aktywację karty oraz ustanowienie numeru PIN kodem SMS lub hasłem z listy haseł jednorazowych.
Otwórz konto w mBanku i odbierz do 140 zł premii »

Przykład Santandera
Bank Santander wysyła do swoich klientów karty pocztą. Po jej otrzymaniu użytkownik musi ją podpisać na rewersie, a podpis w całości musi zmieścić się na przeznaczonym w tym celu pasku. Podpis ten ponadto powinien być zbieżny ze wzorem podpisu złożonym na umowie.
Aktywacja karty debetowej wydanej do konta w banku Santander jest możliwa podczas pierwszej transakcji w bankomacie lub terminalu, gdzie wymagane będzie podanie numeru PIN. Można to zrobić w bankomacie Santander Bank Polska, wybierając opcję „aktywacja karty” i podając poprawny numer PIN do karty.
Alternatywą jest aktywacja karty online, ale przeznaczona jest ona dla klientów posiadających aktywny dostęp do usług bankowości elektronicznej Santander Internet, tj. usługę z smsKodem lub z tokenem.
Aby aktywować kartę w takim przypadku, należy zalogować się na swoje konto i wybrać zakładkę „Karty” - „karty do konta”. Następnie przy karcie, którą chcemy aktywować, należy kliknąć opcję „Aktywuj”. Następnie w pozycji „Więcej” wybieramy „Nadaj PIN” i po jego nadaniu najlepiej przeprowadzić pierwszą transakcję nową kartą w bankomacie. W przypadku transakcji bezgotówkowej w sklepie być może pojawi się konieczność wpisania czterokrotnie nowego PIN-u.
Otwórz konto w Santander Bank Polska i odbierz do 450 zł premii »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • VeloKonto w VeloBank »