A A A
drukuj

Jakie dane gromadzi baza ERIF?

Data publikacji: 2018.10.17 godz. 14:30
OCENA
5.0/5

ERIG to jedno z Biur Informacji Gospodarczych prowadzonych w Polsce. Biuro to przechowuje i udostępnia określonym podmiotom dane dotyczące zarówno dłużników, jak i rzetelnych płatników.

Fot: Jakie informacje znajdują się bazie ERIF?

ERIF jest bazą danych, Biurem Informacji Gospodarczych, które gromadzi dane zarówno o dłużnikach spóźniających się z zapłatą wierzytelności, jak i o osobach, które regularnie uiszczają swoje zobowiązania. 

Czym jest ERIF?
Pełna nazwa biura brzmi ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Prowadzi ono swoją działalność jako jeden z BIG-ów w Polsce. ERIF BIG S.A. utworzono na podstawie przepisów ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 roku o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, zgodnie z wytycznymi Regulaminu Zarządzania Danymi z dnia 21 grudnia 2010 roku, który zatwierdził Minister Gospodarki. Pozytywną opinię na ich temat wydał również Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Podstawowe zadania ERIF
Biuro ERIF zajmuje się przyjmowaniem informacji gospodarczych, ich przechowywaniem oraz ujawnianiem na żądanie określonych podmiotów. W bazach ERIF znajdziemy informacje zarówno o osobach, które zalegają z płatnościami swoich zobowiązań, czyli o dłużnikach, ale również o płatnikach, którzy w sposób terminowy regulują zobowiązania finansowe, a wpis w ERIF to potwierdza. Dane w ERIF dotyczą zobowiązań pochodzących z rynków:

  • bankowego,
  • finansowego,
  • telekomunikacyjnego,
  • multimedialnego,
  • sektora budżetowego,
  • i innych.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

ERIF zapewnia dostęp do kompleksowej i w pełni funkcjonalnej platformy wymiany informacji gospodarczych, a podmioty sięgające po takie dane mogą znacząco zmniejszyć ryzyko zawierania transakcji obarczonej ryzykiem utraty lub opóźnienia zapłaty. Między innymi po informacje z ERIF sięgają niektóre firmy pożyczkowe, zanim wydadzą decyzję o udzieleniu pożądanego przez klienta zobowiązania.

Współpraca ERIF z KRUK
Do bazy danych ERIF BIG S.A. dopisywane są także informacje na temat dłużników przez spółkę z Grupy Kapitałowe KRUK oraz dane pozytywne. Dane dotyczące wierzytelności obsługiwanych przez największą grupę zarządzania wierzytelnościami w naszym kraju - Grupę KREUK, nie są dostępne w innych biurach informacji gospodarczej w Polsce.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »