A A A
drukuj

Jakie są warunki pożyczek dla zadłużonych?

Data publikacji: 2018.03.15 godz. 16:12
OCENA
5.0/5

Około 41 proc. polskich gospodarstw domowych ma długi, choć większość spłaca je zwykle regularnie. Dane z raportu ERIF Biura Informacji Gospodarczej z października 2017 roku pokazują z kolei, że 1,8 mln Polaków posiada 3 mln przeterminowanych długów. Czy takie osoby mają szanse na zaciągnięcie pożyczki w banku lub w firmie pozabankowej?

Fot: Pożyczki bez zaświadczeń - warunki.

Pełnoletniość, polskie obywatelstwo, weryfikacja tożsamości online, posiadanie telefonu komórkowego w polskiej sieci oraz złożenie wniosku o pożyczkę to podstawowe warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać pożyczkę pozabankową dla zadłużonych. 

Banki odmawiają udzielenia kredytu
Zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego, banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zobowiązane są przy okazji każdego wnioskowania klienta o kredyt sprawdzić jego dane w Biurze Informacji Kredytowej - BIK. Biuro gromadzi dane nie tylko zadłużonych osób, które spóźniają się ze spłatą kredytów lub pożyczek, ale i rzetelnych kredytobiorców. Dlatego historia w BIK, o ile jest pozytywna, przyspieszy wydanie pozytywnej decyzji kredytowej.
Jeśli jednak raport i ocean punktowa (scoring) z BIK wskaże, że klient jest zadłużony i nie spłaca swoich zobowiązań terminowo, nie można liczyć na udzielenie przez bank lub SKOK kredytu.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Szansa w ramach oferty pożyczek pozabankowych
Osoby zadłużone mają możliwość sięgnąć po pożyczkę poza systemem bankowym. Nie brakuje w sieci ofert pożyczek bez BIK, które są udzielane nawet tym osobom, które mają niekorzystną historię kredytowania. To dobre informacje dla tych, którzy nie mają stałej pracy lub otrzymują nieregularne wynagrodzenie, a w BIK mają złe wpisy o spóźnieniach w spłacie rat kredytów.
Pożyczkę pozabankową można zaciągnąć w trybie online, bez konieczności odwiedzania siedziby pożyczkodawcy. Dokumenty są przesyłane szybko mailem lub kurierem do podpisu, a pożyczka wypłacana jest nawet w ciągu kilkunastu minut od chwili złożenia wniosku pożyczkowego.
Wśród warunków, jakie trzeba spełnić dla otrzymania takiego finansowania, znajdują się następujące wytyczne:

  • wiek co najmniej 18 lat, a często firma pożyczkowa wymaga ukończenia 20 lub 21 lat,
  • posiadanie polskiego obywatelstwa i miejsca zamieszkania w Polsce,
  • posiadanie rachunku bankowego w polskim banku, zarejestrowanego na własne nazwisko,
  • posiadanie numeru telefonu komórkowego.

Po spełnieniu takich warunków można zaciągnąć pożyczkę pozabankową, jeśli klient dokona weryfikacji swojej tożsamości, np. poprzez przelew weryfikacyjny na konto pożyczkodawcy. W niektórych firmach pożyczkowych istnieje możliwość skorzystania z pierwszej, darmowej pożyczki udzielanej dla nowych klientów.
Sprawdź oferty pożyczek pozabankowych w naszej porównywarce »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »