A A A
drukuj

Kiedy opłaca się brać kredyt na samochód dla firmy?

Data publikacji: 2016.01.29 godz. 14:26
OCENA
0.5/5

Zakup samochodu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej może być sfinansowany ze źródeł własnych przedsiębiorcy lub ze środków obcych. W przypadku finansowania zewnętrznego jedną z opcji wyboru będzie kredyt na samochód firmowy. Kiedy takie rozwiązanie będzie dla przedsiębiorcy opłacalne?

Fot: Kiedy opłaca się brać kredyt na samochód dla firmy?

Kredyt na samochód firmowy warto zaciągać w momencie, kiedy firma ma określony staż rynkowy - co najmniej półroczny, nie posiada wkładu własnego na zakup auta oraz chce rozłożyć spłatę zobowiązania na więcej niż 5 lat.

Dla małych i średnich firm
Kredyt na samochód firmowy może być dobrym rozwiązaniem dla zewnętrznego sfinansowania takiego zakupu, jeśli przedsiębiorcy zależy na rozłożeniu w czasie płatności rat. W przypadku leasingu okres leasingowania auta może trwać od 2 do 5 lat, z kolei przy kredycie będzie on mógł zostać wydłużony nawet do 8 lat. Kredytobiorca ma możliwość sfinansowania za pośrednictwem kredytu bankowego, również zakup samochodu używanego, choć jego wiek zwykle nie może przekraczać 10-12 lat. Niektórzy leasingodawcy nie pozwalają na wyleasingowanie używanego pojazdu samochodowego.
Ograniczeniem w zakresie kredytowania zakupu pojazdu jest to, że banki wymagają od potencjalnych kredytobiorców, dobrej sytuacji finansowej, określonego stażu rynkowego - co najmniej półrocznego - oraz zdolności kredytowej w określonej wysokości. Dla małych i średnich firm, zwłaszcza tych rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej, spełnienie takich założeń często okazuje się niemożliwe. Dla nich lepszym rozwiązaniem będzie leasing.

Korzyści wynikające z kredytu
Wbrew pozorom, procedury kredytowe nie zajmują dziś tak wiele czasu, jak jeszcze kilka lat temu. Banki specjalizujące się w udzielaniu kredytów samochodowych, m.in. Toyota Bank, oferują możliwość zrealizowania wszystkich formalności związanych z przyznaniem kredytu i weryfikacją klienta, nawet w godzinę. Nie trzeba przy tym odwiedzać placówki bankowej, a wszystkie dokumenty można podpisać w salonie sprzedaży pojazdu. W GetinBanku w placówkach stacjonarnych klienci posiadający skompletowane dokumenty, mogą zawrzeć umowę kredytową na zakup auta w dwie godziny. Wypełnij formularz kontaktowy i sprawdź »
Kolejną korzyścią wynikającą z decyzji o zaciągnięciu kredytu na zakup samochodu firmowego, jest możliwość realizacji takiej operacji bez wkładu własnego. Choć w takim wypadku trzeba liczyć się z wyższymi opłatami naliczanymi przez banki, to jednak jest to alternatywa dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodu, a nie posiadają wolnych środków finansowych na pokrycie wymaganego wkładu własnego.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »