A A A
drukuj

Kredyt firmowy - nawet 100 tys. zł pożyczki na własny biznes

Data publikacji: 2015.12.08 godz. 14:47
OCENA
4.2/5

Dostęp do kredytów firmowych dla małych i średnich przedsiębiorców w Polsce jest znacznie ograniczony. Dlatego wszelkie inicjatywy pozwalające na pozyskanie kredytu czy pożyczki gotówkowej na działalność bieżącą lub otwarcie nowej firmy spotykają się z dużym zainteresowaniem. Podobnie jest w przypadku pożyczki na własny biznes od Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

Fot: Kredyt firmowy - nawet 100 tys. zł pożyczki na własny biznes

Firmy z regionu łódzkiego mogą skorzystać z pożyczki w kwocie od 10 tys. zł do nawet 100 tys. zł na założenie i rozwój przedsiębiorstwa w ramach inicjatywy JEREMIE realizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.

Inicjatywa JEREMIE w łódzkim
W województwie łódzkim osoby zamierzające rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub prowadzące firmę z sektora MŚP mogą skorzystać z pożyczki udzielanej w ramach Inicjatywy Jeremie. Jest to pozadotacyjna inicjatywa wsparcia powołana w 2007 roku przez Komisję Europejską i Europejski Bank Inwestycyjny, która odchodzi od tradycyjnego przekazywania beneficjentom bezzwrotnych dotacji, na rzecz mechanizmu odnawialnego.

Płać ratę kredytu niższą nawet o 30%. Porównaj oferty »

Czy wiesz że...?
JEREMIE to skrót od Joint European Resources for Micro - to - Medium Enterprises, czyli Wspólne zasoby dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Ideą Inicjatywy JEREMIE jest ułatwienie dostępu do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nie inaczej jest w przypadku pożyczki na własny biznes, jaka będzie wypłacana przedsiębiorcom z regionu województwa łódzkiego przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.

Główne parametry pożyczki od KSWP
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości udzieli nieoprocentowanych, preferencyjnych pożyczek w kwocie od 10 tys. zł do 100 tys. zł dla beneficjentów na założenie i rozwój przedsiębiorstw w województwie łódzkim, w ramach JEREMIE III. Pożyczka zostanie udzielona na maksymalnie 60 miesięcy, z możliwością skorzystania przez pożyczkobiorcę z karencji w spłacie rat kapitałowych do 6 miesięcy. W tym czasie musi on jednak pokrywać spłatę odsetek

Przeznaczenie pożyczki
Pożyczka udzielona przez KSWP może zostać przeznaczona na finansowanie inwestycji podejmowanych przez podmioty z sektora MŚP polegających m.in. na:

  • zakupie, budowie lub modernizacji obiektów produkcyjno- usługowo- handlowych,
  • tworzeniu nowych miejsc pracy,
  • wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych,
  • zakupie wyposażenia w maszyny, urządzenia, aparaty,
  • inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Pozwoli to na rozwój tym przedsiębiorcom, którzy dotychczas nie mogli liczyć na pozyskanie kredytu lub innego wsparcia dla własnej działalności.

60 firm pożyczkowych w jednym miejscu. Porównaj oferty »

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Konto osobiste w Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce »