A A A
drukuj

Kredyt samochodowy, czy gotówkowy?

Data publikacji: 2011.11.22 godz. 10:14

Koordynator działu prasowego, eBroker.pl
OCENA
0/5

Redakcja eBroker.pl mimo mroźnych i mglistych dni jest całkowicie pochłonięta świąteczno-mikołajową gorączką. Spełnianie marzeń najbliższych przypomina również o naszych własnych. Samochód to jest to, o czym marzy nasza redakcyjna koleżanka – Kasia. Postanowiliśmy sprawdzić, czy kredyt samochodowy faktycznie tak bardzo się opłaca…

Przedmiotem zainteresowania stał się nowy Renault Megane Coupe w promocyjnej wersji Color Edition, który został wyceniony na nieco ponad 60 tysięcy złotych. Ubezpieczenie AC+OC wybraliśmy w Liberty Direct w bardzo preferencyjnej jak na staż kierowcy cenie: niecałe 3500 zł. 

Dysponujemy 25 000 zł wkładu własnego. Potrzebujemy 40 000 zł od banku. Nasza koleżanka nie lubi długoterminowych zobowiązań stąd planowany okres spłaty – 36 miesięcy.

Sprawdź: Porównaliśmy 388 lokat- wybierz najlepszą dla siebie!

Kredyt samochodowy, czasem okazuje się gotówkowym

 Tym razem skorzystaliśmy z kalkulatorów udostępnionych bezpośrednio na stronach banków. Decyzja padła na Volkswagen Bank, mBank i Pekao SA.

Największym zaskoczeniem był ten ostatni ponieważ pożyczka gotówkowa niczym nie różni się od kredytu samochodowego – no może poza hasłem reklamowym – to jest ten sam kredyt! Rata: 1486 zł.

mBank daje klientowi do dyspozycji bardzo złożony kalkulator uwzględniający wkład własny, rodzaj i rocznik pojazdu. Efekt? Bardzo wiarygodny wynik i najkorzystniejsza w całym zestawieniu rata: 1379 zł – 146 zł mniej niż w przypadku kredytu gotówkowego tego banku (1525 zł).

Kredyty samochodowe w Volkswagen Banku są niestety kierowane tylko do wąskiej grupy klientów, zainteresowanych nowymi Skodami, VW, Audi, czy też Bugatti lub Lamborghini. Mimo to, VWB może pochwalić się bardzo atrakcyjnym kredytem gotówkowym z ratą 1447 zł. Co więcej, decyzję uzyskujemy zaraz po wysłaniu wniosku online, który można wypełnić za pośrednictwem naszego Call Center.

ZOBACZ też: Sprawdź jakim jesteś kredytobiorcą!

Za wygodę się płaci

Fakt, że kredyty samochodowe są tańsze od gotówkowych nie podlega dyskusji. W obu przypadkach prowizje utrzymują się na tym samym poziomie, jednak oprocentowanie zawsze jest niższe dla tych, na konkretny cel.

Noo… chyba, że kredyt samochodowy (tak jak to robi PKO) jest nim tylko z nazwy.

W naszym przypadku (celem jest nowy samochód, z krótkim okresem kredytowania) nie ma jednak wielkiej różnicy jeśli chodzi o formalności i utrudnienia związane z przyznaniem obu kredytów. Problem pojawia się wtedy, gdy klient chce skredytować np. 5 letni samochód i spłacać zadłużenie przez 6 lat. Większość banków nie udzieli takiego kredytu, ponieważ w dniu spłaty ostatniej raty samochód nie może być starszy niż 8 lub 10 lat.

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »