A A A
drukuj

Który bank najbardziej docenia studentów?

Data publikacji: 2019.09.13 godz. 16:07
OCENA
5.0/5

Krajowe banki nadal mają specjalne oferty kont dla studentów. Przed rozpoczęciem roku akademickiego, sprawdziliśmy najbardziej zyskowne propozycje.

Fot: Najlepsze konta bankowe dla osób do 26 r. ż.

Już niebawem tysiące polskich studentów zaczną kolejny rok akademicki. Dla tych osób dobre konto bankowe powinno być koniecznością. Chodzi przede wszystkim o rachunek, który nie będzie generował kosztów. Warto wiedzieć, że niektóre konta proponowane studentom oraz innym młodym osobom, oprócz zerowych lub bardzo niskich opłat, mogą zaoferować również dodatkowe wpływy z tytułu premii i odsetek. Wraz z końcem wakacji postanowiliśmy przedstawić trzy najbardziej zyskowne konta osobiste dla uczniów, studentów oraz młodych pracowników.

Pekao, Santander i Alior kuszą młodych klientów
Czytelnicy do 26 roku życia, na pewno powinni sprawdzić oferty kont osobistych, które zostały dokładnie opisane przez nas w poniższej tabeli. Mowa o rachunkach oferowanych przez Pekao (Konto Przekorzystne z Kartą Rewolucyjną), Santander Bank Polska (Konto Jakie Chcę) oraz Alior Bank (Konto Jakże Osobiste). Każde ze wspomnianych kont osobistych zapewnia młodym klientom (do 26 roku życia) jakieś zwolnienie z opłat. Najdalej poszedł Bank Pekao zwalniający młodych posiadaczy Konta Przekorzystnego z comiesięcznych kosztów obsługi tego rachunku oraz karty debetowej i korzystania z bankomatów na całym świecie (sprawdź »). Także Santander Bank Polska zwalnia osoby do 26 roku życia z opłat za obsługę krajowych i zagranicznych bankomatów. Alior Bank oferuje natomiast młodym osobom bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenia Konta Jakże Osobistego.

Wybrane konta zalecane studentom i osobom do 26 r. ż.
Nazwa konta Najważniejsze preferencje
dla studentów oraz
innych młodych klientów
Premie i korzyści
dla właściciela konta
Sprawdź ofertę online
Pekao S.A.
Konto Przekorzystne
z Kartą Rewolucyjną
Osoby do 26 roku życia
są zwolnione z opłaty
za prowadzenie konta,
obsługę karty debetowej
oraz wypłaty gotówki
z krajowych i bankomatów.
200 zł premii za 4-miesięczną
aktywność na koncie osobistym
(warunek: min. 500 zł/m-c wpływu
na rachunek i wykonywanie
co najmniej 1 transakcji
bezgotówkowej w miesiącu
przy pomocy karty debetowej
lub aplikacji PeoPay)
3,00% na koncie
oszczędnościowym
przez 180 dni
(dla kwoty do 30 000 zł)
Złóż wniosek online »
Santander Bank Polska
Konto Jakie Chcę
Wypłata ze wszystkich
krajowych i zagranicznych
bankomatów jest
bezwarunkowo darmowa
w przypadku klienta
do 26 roku życia.
150 zł za regularny
przelew wynagrodzenia
150 zł na zakupy
w Biedronce promocyjne
oprocentowanie oszczędności
(1,50% do salda 20 000 zł)
zwrot 1,00% płatności za
domowe rachunki
(prąd, gaz, Internet, TV, telefon)
wynoszący do 25 zł/miesiąc
i 300 zł/rok
Złóż wniosek online »
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
Z opłaty za prowadzenie
konta są zwolnione osoby,
które nie ukończyły 26 lat.
3,00% na koncie
oszczędnościowym
(do kwoty 20 000 zł
i końca 2019 r.)
zwrot 1,00% za
płatności telefonem
- do 20 zł miesięcznie
Złóż wniosek online »

Warto podkreślić, że każdy z analizowanych rachunków oprócz zwolnień z opłat przewidzianych dla młodych klientów, może zapewnić takim osobom łatwe do uzyskania premie i korzyści. Prezentują się one następująco:

  • Pekao Konto Przekorzystne - 200 zł premii za założenie nowego konta i aktywność na tym rachunku osobistym przez pierwsze 4 miesiące (wymagana jest wpłata na rachunek min. 500 zł/m-c oraz wykonywanie co najmniej 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu przy pomocy karty debetowej lub aplikacji PeoPay), a także dodatkowo 3,00% na koncie oszczędnościowym przez 180 dni (dla kwoty do 30 000 zł)
  • Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę - 150 zł premii za przelew wynagrodzenia na konto, dodatkowe 150 zł na zakupy w Biedronce (za aktywność na koncie), promocyjne oprocentowanie oszczędności (1,50% do salda 20 000 zł) oraz zwrot 1,00% płatności za domowe rachunki (prąd, gaz, Internet, TV, telefon) wynoszący do 25 zł/miesiąc i 300 zł/rok
  • Alior Bank Konto Jakże Osobiste - między innymi zwrot 1,00% za płatności telefonem - do 20 zł miesięcznie oraz 3,00% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 000 zł i końca 2019 r.)

Powyższa tabela zawiera dokładne informacje na temat zasad uzyskania poszczególnych nagród i korzyści. Warto dodać, że to zestawienie nie uwzględnia jeszcze jednego interesującego rachunku dla młodych osób. Mowa o Koncie Proste Zasady z Getin Banku, które jest bezwarunkowo darmowe dla klientów do 26 roku (tzn. zapewnia brak comiesięcznych opłat i darmową obsługę krajowych bankomatów). Posiadacz tego konta z Getin Banku regularnie otrzymujący wpływ min. 1000 zł, przez kolejny rok będzie mógł liczyć na wysokie oprocentowanie oszczędności (3,50% dla kwoty do 10 000 zł). Dowiedz się więcej »

Konta tylko dla studentów odchodzą do lamusa …
W nawiązaniu do przeprowadzonej przez nas analizy trzech najbardziej zyskownych kont osobistych dla młodych klientów, warto zwrócić uwagę na ciekawą zmianę dotyczącą rynku rachunków bankowych, która dokonała się przez ostatnie lata. Mowa o rezygnacji krajowych banków z oferowania osobnych kont studenckich (przeznaczonych tylko dla studentów oraz innych młodych osób). Obecnie bankowcy wolą wprowadzić na rynek standardowe konto, które dodatkowo oferuje młodym klientom pewne korzyści (np. zwolnienie z części opłat). W ten sposób oferta rachunków osobistych staje się mniej skomplikowana.

Komentarze

Właściciel serwisu eBroker.pl - Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zamieszczanych za pośrednictwem systemu Disqus, zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług banków, firm pożyczkowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portali należących do rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie instytucji), których dotyczy opinia.

Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

comments powered by Disqus
  • Pożyczka ekspresowa w PEKAO S.A »
  • Kredyt gotówkowy w VeloBank »