A A A
drukuj

Lokata na 3% czy 4%? Ty wybierasz

Data publikacji: 2015.07.28 godz. 00:00
OCENA
5,0/5

Niskie stopy procentowe powodują, że coraz trudniej znaleźć ciekawą ofertę ochrony kapitału. Lokaty są oprocentowane niezbyt wysoko. Są jednak na rynku produkty, którymi warto się zainteresować. Jednymi z nich jest propozycja Toyota Banku.

Fot: lokata

Lokata bankowa nie jest produktem, który ma dawać duży zysk. Podstawową funkcją jest ochrona kapitału. Ma on chronić przede wszystkim przed inflacją, czyli utratą wartości pieniędzy. Od kilku miesięcy mamy do czynienia z deflacją, ceny towarów i usług spadają. A skoro tak, to i lokaty bankowe logicznie rzecz biorąc powinny oscylować wokół najniższych poziomów oprocentowania. Nie dziwią więc oferty z oprocentowaniem na poziomie jednego czy dwóch procent w skali roku. Pozytywnie wyróżnia się na tle wszystkich ofert, propozycja Toyota Banku.

Toyota Bank nie jest instytucją z grupy najbardziej znanych na rynku. Jeśli chodzi o udział w rynku depozytów też nie należy do tych z czołówki. Jednak od czasu do czasu propozycje tego banku są wyjątkowo ciekawe. I jedną z takich okazji dziś się przyjrzymy.

Na pierwszy ogień idzie lokata na 3 proc. Na taką kwotę można ulokować nie więcej niż 49000 złotych. Lokatę zakłada się wyłącznie przez Internet. Na początek musimy jednak założyć Konto Jedyne. Dopiero kiedy będziemy już właścicielami tego produktu musimy sami uruchomić lokatę.

Produkt jest skonstruowany jak zwykła lokata. Kwota lokaty to od 3 000 do 7 000 złotych. Środki te są oprocentowane na 3 %, a środki muszą być deponowane na 80 dni. Skąd więc wzięło się 49000 złotych? Każdy klient może założyć 7 takich lokat. W przypadku zerwania lokaty przed terminem Bank nie wypłaca odsetek. Klient ma możliwość założenia lokaty tylko z kanału elektronicznego Systemu Bankowości Elektronicznej. Przejdź do wniosku »

Jeszcze ciekawszą opcją jest lokata na 4 proc. Środki takie muszą być deponowane na pół roku. I w tym przypadku, by założyć lokatę, trzeba najpierw otworzyć konto. Tak wysokie oprocentowanie będzie zaproponowane klientom, którzy do końca lipca otworzą konto w Toyota Banku i do tej pory nie byli klientami tego banku.

Załóż konto i otwórz sobie dostęp do zysków na lokacie 

Propozycja Toyota Banku jest bardzo ciekawą możliwością ulokowania kapitału. Dla klienta to wysokie, niespotykane w innych bankach, oprocentowanie, a dla Toyota Banku to jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów pozyskiwania danych klientów, którym w niedalekiej przyszłości można zaproponować dodatkowe usługi. 

Komentarze

comments powered by Disqus
  • Pożyczka gotówkowa Pekao S.A. w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne w PEKAO S.A »
  • Konto Przekorzystne z Kartą Wielowalutową w PEKAO S.A »